Last received
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid250 SEK
Est600 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, empirestil, förgylld och bronserad, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 4 st, nyrokoko, 1800-talets slut
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
COLLIER, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 17,5 g
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
SKRIVSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid300 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Current bid150 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
JOHAN LINDSTÉN, golvlampa, "Orbit", formgiven 2011, Gärsnäs
Current bid250 SEK
Est5,000 SEK
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Current bid200 SEK
Est400 SEK
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Current bid250 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, ca 217 x 308 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
BROSCH, 14k guld, med mikromosaik, sannolikt Italien, tot vikt ca 2,4 g
Current bid600 SEK
Est800 SEK
BORDSTELEFON, "Rikstelefon", 1900-talets början
Current bid150 SEK
Est300 SEK
Current bid1,100 SEK
Est6,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med odlade pärlor och diamanter, tot vikt ca 2,8 g
Current bid850 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, ERG Stockholm 1965, vikt ca 26,5 g
Current bid12,000 SEK
Est15,000 SEK
SKEDAR, 3 st, mässing, 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 86 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
HEE WELLIN, fåtölj samt ottoman, "About a lounge 82", samtida
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med 14 diamanter, tot vikt ca 1,3 g
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK