Last received
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
KAPPA, dam, Maska, strlk 38
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est500 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 205 cm
Current bid700 SEK
Est5,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm
Starting bid200 SEK
Est9,000 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KNIV, Finland, 1900-tal, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Current bid250 SEK
Est800 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Current bid450 SEK
Est600 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Current bid3,000 SEK
Est9,000 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid250 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
Current bid200 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Current bid200 SEK
Est800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner
Current bid450 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, skål, keramik, Gustavsbergs studio, 1900-talets andra hälft, signerad med Gustavsbergs studiohand
Current bid400 SEK
Est500 SEK
SIDOBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Current bid3,200 SEK
Est7,000 SEK
SKÅLAR, 3 st, glas, Orrefors, bla Simon Gate
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK