EN
Last received
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SITTPUFF, Profim, samtida
Current bid200 SEK
Est300 SEK
ERIK REIMHULT (1915–1999), skulptur, snidat trä, signerad och otydligt daterad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
BARPALL, Blå Station, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
EVALD HEDENSTRÖM (1909-1996), olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL OCH COASTERS, 11 del, glas, Iittala, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Current bid800 SEK
Est2,500 SEK
TAKLAMPA, större modell, möjligen Meridiani, Italien, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Current bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DRÄKT, dam, Escada, 1980-/90-tal, strlk ca 38
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ELLJUSSTAKE, luciatåg, trä, design Sten Bengtsson, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
RIKARD LINDSTRÖM (1882-1943), olja på duk, 1900-tal, signerad
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Current bid1,900 SEK
Est3,000 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), olja på pannå, signerad och daterad 1954
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LOUIS VUITTON, axelband, läder
Current bid250 SEK
Est500 SEK
ROLEX, Oyster Precision, armbandsur, 1974
Current bid12,500 SEK
Est25,000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est4,000 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Current bid5,400 SEK
Est4,000 SEK
WIWEN NILSSON, ring, 18k guld, med bergkristaller, 1941, tot vikt ca 5,2 g
Current bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
RUDOFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
BRUDKRONA, silver och bergkristall, Arvo Saarela, Enköping 1965
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Current bid3,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond
Current bid5,000 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, djupa tallrikar, "Musselmalet", modell 1170, helblond
Current bid4,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, smörgåstallrikar, "Musselmalet", modell 1086, helblond
Current bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, karott med lock, "Musselmalet", modell 622-1129, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, såsskål, porslin, "Musselmalet", modell 1105, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 1 par ljusstakar, "Musselmalet", modell 15, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modellnr 1115, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 3 st uppläggningsfat, porslin, "Musselmalet", modell 1146, 1147 samt 1148, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat "Musselmalet", modell 1041, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 4 st crèmekoppar med fat, "Musselmalet", modell 1228
Current bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.