Last received
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Current bid400 SEK
Est600 SEK
Current bid200 SEK
Est900 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Current bid800 SEK
Est6,000 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
JORGE PENSI, 8 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BESTICK, 17 del, silver, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 235 g
Current bid800 SEK
Est1,000 SEK
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
KLACKRING, 14k guld, vikt ca 6,7 g
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), 3 st, blyerts, signerade och daterade bla 76
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
KISTA, allmoge, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LEKSAK, "Windy Juggling Elephant, Rosko Steele Inc, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Current bid300 SEK
Est2,500 SEK
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, stål, Vostok Komandirskie, Ryssland/CCCP, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
EILEEN GRAY, sidobord "E1027", Aram designs ClassiCon, 1900-/2000-tal
Current bid350 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 4 del, silver, med markasiter, mestadels 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Current bid300 SEK
Est5,000 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK