Last received
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KLÄDHÄNGARE, "Afteroom coat hanger", Menu, samtida
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, Italien, 1900-talets andra hälft, vikt ca 6,5 g
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
KRAVATTNÅL OCH ARMBAND, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 8,8 g
Current bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
PENTTI SARPANEVA, armband, brons, Finland, 1960-/1970-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 202 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
TEKANNOR OCH MUGG, 3 del, porslin, Kina/Japan, bla 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
MATTA, Kelim, ca 305 x 207 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1960-/70-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BÄGARE SAMT BESTICK, 8 delar, silver, 1900-tal, total vikt inkl kniv med rostfritt blad ca 344 g
Current bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, galleri, ca 391 x 80 cm
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJ, Scandinavia AB, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Leco, 1960-/70-tal
Current bid550 SEK
Est3,000 SEK
GARDINSTÄNGER, 1 par, bemålat och bronserat trä, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, Kelim, modern design, ca 360 x 255 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Current bid600 SEK
Est800 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, England, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
SOFFA, tvådelad, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est600 SEK
ASSIETTER, 12 st, porslin, Wedgwood, 1900-tal
Current bid350 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 344 x 253 cm
Current bid4,800 SEK
Est9,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
ROLF BERG, figur, lergods, 1900-/2000-tal
Current bid900 SEK
Est300 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Current bid250 SEK
Est800 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SMYCKESKRIN, 2 st, bla skinn, 1900-talets slut
Current bid150 SEK
Est300 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Lexington, Burberry, Bondelid, Filippa K, strlk ca 38
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
PUMPS, 1 par, dam, MAB Studio, Italien, strlk 39
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid100 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Current bid250 SEK
Est300 SEK
SIDEBOARD, new englandstil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Current bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
SYBORD, Karl Johansstil, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Current bid400 SEK
Est800 SEK