TEKANNA OCH MJÖLKKANNA, tenn, 1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SATSBORD, 3 del, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LOCKURNA, keramik, orientalisk, 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
GREPSKÅL, porslin, lökmönstret, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Starting bid200 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
THYRA STENBERG, olja på duk, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, mässing, orientalisk, sannolikt 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
PHILIPPE STARCK. Sidobord, "Tip Top", transparent akryl, för Kartell. 2000-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, plast, "Take", Ferrucio Laviani för kartell
Current bid250 SEK
Est400 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK