VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Current bid700 SEK
Est800 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Current bid200 SEK
Est1,800 SEK
SOFFA / DAGBÄDD, Innovation, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
EVA ENGLUND (1937-1998), vas, Orrefors, signead, 1987
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
ORIENTMATTA, ca 166 x 202 cm
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 23/18k guld, vikt ca 13,7 g
Current bid8,400 SEK
Est9,000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, vikt ca 17,5 g
Current bid8,600 SEK
Est10,000 SEK
SKÅL, sannolikt silver, Danmark, emaljarbete, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
VITRINSKÅP, ek, sannolikt sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
TERRIN, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSSPEGEL, malm, 1900-talets första hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
SERVISPORSLIN, 43 del, porslin, "Fjäril", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, sterlingsilver, Norge, sannolikt 1960-/70-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
BESTICKDELAR, 8 del, silver, 1900-tal, tot vikt exkl knivar ca 231 g
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad och daterad 2012
Current bid200 SEK
Est400 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
BROSCHER, 2 st, 14k guld, vikt ca 2,6 g
Current bid900 SEK
Est1,200 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SOFFA, 2000-tal
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
KAFFESKEDAR, 11 st, silver, GAB, 1959, vikt ca 111 g
Current bid600 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft
Current bid350 SEK
Est900 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid1,200 SEK
Est500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, tot vikt ca 2,1 g
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
BRICKA, plåt, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Current bid3,400 SEK
Est6,000 SEK
SERVERINGSBESTICK, 2 del, sannolikt J Tostrup, Norge, tot vikt ca 110 g
Current bid650 SEK
Est600 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LENNART ROSENSOHN, (1918-1994), färglitografi, signerad och daterad 1974
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, mässing, Danmark, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid450 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est700 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Starting bid200 SEK
Est500 SEK