Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
MATTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
UPPLÄGGNINGSSKÅLAR OCH FAT, 6 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 5 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est2,000 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid750 SEK
Est2,000 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 14 st, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT OCH KANNA, 15 del, porslin, "Green Indian", Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
SIGNE HYTTE, bordslampa, Karl-Johan, New Works, nutida
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid250 SEK
Est3,000 SEK
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina
Current bid200 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid300 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 14k guld, vikt ca 14 g
Current bid4,400 SEK
Est6,000 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets slut
Current bid200 SEK
Est600 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
RING, 14k guld, vikt ca 3,6 g
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Tissot, stål, quartz, 2000-tal
Current bid150 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Current bid2,200 SEK
Est7,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, ''SC6'', Space Copenhagen, &Tradition, 2000-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
Current bid300 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid3,200 SEK
Est7,000 SEK
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, med diamanter tot ca 0.35 ct , tot vikt ca 3,7 g
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, 323 x 145 cm
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
Current bid500 SEK
Est800 SEK
MALMKRONA, mindre modell, 1900-talets andra hälft
Current bid150 SEK
Est300 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Current bid600 SEK
Est1,800 SEK