RING, 18k guld, med rosa sten, tot vikt ca 6 g
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55
Current bid250 SEK
Est500 SEK
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
BYRÅ, fanerad med björk, 1930-/40-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g
Current bid400 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 3 st, 18k vitguld och odlade pärlor, tot guldvikt ca 14 g
Current bid1,000 SEK
Est8,000 SEK
VÄGGUR, 1900-talets början
Current bid200 SEK
Est500 SEK
KUDDE, textil, design Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir, Design House, nutida
Current bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
HÄNGE, förgyllt, i form av löv
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TABURETT, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, plast, Kartell, led, uppladdningsbar, nutida
Current bid350 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
HÄNGEN, 5 st, 18k guld, tot vikt ca 4,5 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
KASPER SALTO, 1 par sidobord, för Fritz Hansen, Danmark
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Current bid300 SEK
Est400 SEK
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal
Current bid1,700 SEK
Est6,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est800 SEK
Current bid1,000 SEK
Est25,000 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SPELBORD, ek, nyrenässans, 1800-talets slut
Current bid300 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GRAFISKT BLAD, oljetryck, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, nutida
Current bid200 SEK
Est400 SEK
TAKKRONA, mässing och kristall, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, Stockholm 1967, vikt ca 14 g
Current bid6,400 SEK
Est8,000 SEK
PIEDESTAL, bronserad, skiva av marmor, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SYBORD, Karl Johanstil, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK