RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Current bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Current bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,500 SEK
Est3,500 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Current bid11,000 SEK
Est14,000 SEK
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Current bid850 SEK
Est800 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
Current bid250 SEK
Est400 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
VINKYL, Waves, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Current bid200 SEK
Est2,500 SEK
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Current bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
PETER DE WIT / MARGRETE SANDSTRÖM, brosch, sterlingsilver, Linköping 1979
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
LAMPSKÄRM, mässingsfärgad metall, Watt & Veke, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886
Current bid400 SEK
Est1,500 SEK