BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Current bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, 23k guld, tot vikt ca 6,5 g
Current bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est600 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
HALSRINGAR, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Current bid3,400 SEK
Est6,000 SEK
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,500 SEK
Est3,500 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
HENNING KOPPEL, taklampa, "Bubi", Pandul, nutida
Current bid250 SEK
Est1,500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, Av Kungliga Patriotiska Sällskapet, vikt ca 24 g
Current bid11,000 SEK
Est14,000 SEK
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Current bid850 SEK
Est800 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Current bid7,200 SEK
Est6,000 SEK
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
Current bid200 SEK
Est300 SEK
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och trä, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
STOLAR, 1 par, senbarock stil, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est1,000 SEK
VINKYL, Waves, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Current bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
DAMMSUGARE, Electrolux, "Ultraone", 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Current bid4,200 SEK
Est6,000 SEK
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK