SPELDOSA, porslin, Goebel
Current bid250 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
SIDOBORD, 1 par, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Current bid700 SEK
Est1,200 SEK
OLLE HJORTZBERG (1872-1959), olja på pannå, signerad och daterad 1923
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets mitt, mindre modell
Current bid350 SEK
Est400 SEK
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, glas och metall, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, Materia, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
ANNE NILSSON, skål, glas, "Zenith", Orrefors
Current bid200 SEK
Est300 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par bordslampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ALAIN LE FOLL, vas, porslin, Rosenthal Studio Line, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SJAL, Davida, 100% kashmir, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est300 SEK
FICKUR, 2 st, bla Tidéna, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
LEIF WIKNER, taklampa, furu, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MINIATYRVASER, 9 st, porslin, Asien, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal
Current bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
GARNITYR, silver, sannolikt 1900-tales mitt
Current bid200 SEK
Est1,200 SEK
BARPALLAR, 1 par, Martela, samtida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid300 SEK
Est2,000 SEK
ALEXANDER KUNICKI (Polen, född 1938), olja på duk, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
JOSEF FRANK, väska, mönster "Under ekvatorn", Firma Svenskt Tenn, sannolikt sent 1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SNURRFÅTÖLJ, HÅG, "Sideways", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 400 x 81 cm
Current bid300 SEK
Est2,500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURER, 1 par, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, sannolikt Lomonosov USSR, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, kromad metall, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, sannolikt Bo Borgström Åseda Glasbruk, 1960-/70-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, Revue Sport, stål, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
JAKOB THAU & SAMI KALLIO, 4 st stolar, "Yksi", Fredricia Furniture, 2000-tal
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong, 1700-tal
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK