BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Current bid300 SEK
Est2,500 SEK
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid350 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Current bid250 SEK
Est5,000 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Current bid10,500 SEK
Est11,000 - 13,000 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Current bid550 SEK
Est5,000 SEK
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Current bid1,200 SEK
Est6,000 SEK
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK