12d 21h
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida_34163a_lg.jpeg
BOX ARKITEKTER, golvlampa, PJ80, Örsjö Belysning, samtida
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
12d 21h
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början_34054b_8dc6a65a21cc869_lg.jpeg
BOKHYLLA, empirestil, 1900-talets början
Current bid300 SEK
Est2,500 SEK
12d 21h
SKEDAR, 33 st, silver, modell Svensk spets, 1920-tal, tot vikt ca 1 497 g_33975a_8dc6a7fe70d6a48_lg.jpeg
Current bid4,800 SEK
Est6,000 SEK
12d 21h
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal_34048a_8dc6b71faa13c3f_lg.jpeg
GOLVLAMPA, mässing och onyx, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 21h
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38_34191a_lg.jpeg
SAMLING VINTAGE, bla Escada, storlek bla 38
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
12d 21h
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal_34007a_8dc6aab7c715739_lg.jpeg
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
12d 21h
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g_33989a_8dc6a7e902f63c9_lg.jpeg
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 2,9 g
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
12d 21h
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt_34158a_lg.jpeg
PALL, fladdermusmodell, omkring 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
12d 21h
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft_33933a_8dc6a7d08f1ed3e_lg.jpeg
MULBERRY, handväska, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
12d 21h
ARMBANDSUR, stål, Vostok Komandirskie, Ryssland/CCCP, 1900-talets andra hälft _33553a_8dc65c1e39109b0_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 21h
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt_33895a_8dc6a97066406ad_lg.jpeg
COLLIER, förgyllt silver, med granater, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
12d 21h
EILEEN GRAY, sidobord "E1027", Aram designs ClassiCon, 1900-/2000-tal_33909a_8dc6b4875c424ae_lg.jpeg
Current bid350 SEK
Est3,000 SEK
13d 20h
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal_34214a_lg.jpeg
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
13d 20h
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad_33978a_8dc6b71cefa01df_lg.jpeg
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad
Current bid200 SEK
Est600 SEK
13d 20h
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_34107a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
13d 20h
BROSCHER OCH ÖRHÄNGEN, 4 del, silver, med markasiter, mestadels 1900-talets första hälft_33950a_8dc6a7e3dddf8ad_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
13d 20h
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22_34146a_lg.jpeg
BARPALL, "Atelier", TAF Studio, Artek, 2021/22
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 20h
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm_34126a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Ardabil, ca 295 x 195 cm
Current bid250 SEK
Est5,000 SEK
13d 20h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_34235a_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 20h
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 20h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft _34078a_8dc6b724624816b_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
13d 20h
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Samsas", 1900-talets andra hälft _34066a_8dc6b723a86d0f9_lg.jpeg
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
13d 20h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34004a_8dc6a8f071bf28d_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 20h
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta_33889a_8dc6b4789e9e382_lg.jpeg
SOFFBORD, "Strike", vitlackerat glasfiber, Mio, 1900-/2000-ta
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 20h
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016_34230a_lg.jpeg
ÅKE AXELSSON, karmstol, "Akustik" Gärsnäs, 2016
Current bid200 SEK
Est400 SEK
13d 20h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_33963a_8dc6a7d13ba0a82_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 20h
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal_33995a_8dc6b4889407e5d_lg.jpeg
BARSTOLAR, 1 par, industrimodell, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
13d 20h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g_33990a_8dc6a7e985afcf9_lg.jpeg
BROSCH, 18k guld, vikt ca 4,3 g
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
13d 20h
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal_34176a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
13d 20h
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g_33548a_8dc62ddddad8571_lg.jpeg
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 24,8 g
Current bid10,500 SEK
Est11,000 - 13,000 SEK
13d 21h
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft_33934a_8dc6a7fde63996a_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, 10 st, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33946a_8dc6a7db3a52e8d_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
13d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33944a_8dc6a7d9fa3a986_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33949a_8dc6a7dda1a6389_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 21h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33947a_8dc6a7da985a438_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
13d 21h
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal_34207a_lg.jpeg
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 21h
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand_34166a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
13d 21h
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft _33786a_lg.jpeg
SALONGSBORD, Louis XIV-stil, 1900-talets första hälft
Current bid550 SEK
Est5,000 SEK
13d 21h
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g_33328a_8dc62db38c2512f_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, ABJ Stockholm 1947, med karneol, vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
13d 21h
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal_34190a_lg.jpeg
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 21h
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal_34028a_8dc6b7189899d19_lg.jpeg
TAKLAMPA, plast, Modiss, "Acua", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 21h
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal_34065a_8dc6ab595fe2366_lg.jpeg
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
13d 21h
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft_34123a_lg.jpeg
TAKLAMPA, swedish grace, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
13d 21h
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g_33894a_8dc6a970fc353e8_lg.jpeg
RING, 18k guld, med fasettslipad sten, vikt ca 3,5 g
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
13d 21h
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal_33994a_8dc6b7307995c84_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, förgyllda och bronserade, 1800-tal
Current bid1,200 SEK
Est6,000 SEK
13d 21h
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell_33993a_8dc6b719d12b8e7_lg.jpeg
TAKLAMPA, industrimodell, 1900-tal, större modell
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
13d 21h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm_34112a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 295 x 72 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
13d 21h
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft_33632b_8dc6505018f63c7_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est3,500 SEK