Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
MATSERVIS, 33 del, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, empirestil, sannolikt 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
VAS, silver, Nordisk Silverkonst 1950, vikt ca 260 g
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Thana -65
Current bid200 SEK
Est400 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
STOL, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
SKÅL, porslin, orientalisk, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
JESSICA HANS, vas, keramik, Hay, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Marocko, ca 295 x 196 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
ADVENTSLJUSSTAKE, Swing Industrial Limited, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
BADKARSSOFFA, gustaviansk, tidigt 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
THYRA STENBERG, olja på duk, signerad och daterad 1946
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, sannolikt Nymphenburg, 1700-/1800-tal
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
BOJAN, porslin, troligen Qingdynastin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
JUST ANDERSEN, 1 par ljusstakar, tenn, modell 2609, Danmark, 1920-/30-tal
Current bid1,100 SEK
Est5,000 SEK
Current bid250 SEK
Est400 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
MATTA, vävd, ca 210 x 140 cm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
TERRIN, porslin, Meissenliknande märke, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOL, sannolikt 1800-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Current bid1,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE SAMT LJUSSTAKAR, 4 del, vitmetall, Danmark resp Boda Nova, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK