10d 11h
VALERIO ADAMI (Italien, född 1935), färglitografi, signerad och otydligt numrerad _34819a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
10d 11h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_34792a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal_34601a_8dc74d70d514ccd_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
10d 11h
ATTILA SUTA (född 1976), förvaringsmöbel, gustaviansk stil, 2000-tal_34842a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 11h
MATSERVIS, 33 del, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, empirestil, sannolikt 1900-talets början_34605a_8dc74df6ef737cb_lg.jpeg
MATSERVIS, 33 del, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, empirestil, sannolikt 1900-talets början
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
10d 11h
VAS, silver, Nordisk Silverkonst 1950, vikt ca 260 g_34665a_8dc7641b6217fb6_lg.jpeg
VAS, silver, Nordisk Silverkonst 1950, vikt ca 260 g
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
10d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Thana -65_34568a_8dc758b811262db_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Thana -65
Current bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft_34786a_lg.jpeg
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
10d 11h
STOL, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft_34706a_8dc7642f643ab7f_lg.jpeg
STOL, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft _34782a_lg.jpeg
BOUILOTTELAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
10d 11h
SKÅL, porslin, orientalisk, 1800-/1900-tal_34617a_8dc758900af7c80_lg.jpeg
SKÅL, porslin, orientalisk, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
TAKLAMPOR, 1 par, lackerad metall och mässing, 1900-talets mitt_34727a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
10d 11h
JESSICA HANS, vas, keramik, Hay, nutida_34541a_8dc759e395314b6_lg.jpeg
JESSICA HANS, vas, keramik, Hay, nutida
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal_34769a_lg.jpeg
SNURRSTOL, Martela, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 11h
MATTA, Marocko, ca  295 x 196 cm_34593a_8dc7642900be957_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ca 295 x 196 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
10d 11h
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida_34794a_lg.jpeg
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 10h
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal_34766a_lg.jpeg
COLLIER, 3 st, bla med halvädelstenar, 1900-/2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 10h
ADVENTSLJUSSTAKE, Swing Industrial Limited, 1900-talets andra hälft _34559a_8dc74dbb7cfc7c2_lg.jpeg
ADVENTSLJUSSTAKE, Swing Industrial Limited, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
11d 10h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34825a_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 10h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida _34537a_8dc75a07831a9ca_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T2", Flos, Italien, nutida
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
11d 10h
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal_34776a_lg.jpeg
GOLVVAS, keramik, orientalisk, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 10h
ÅKE BJURHAMN, olja på pannå, signerad och daterad à tergo 1996_34587a_8dc740b3c16c9f5_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 10h
BADKARSSOFFA, gustaviansk, tidigt 1800-tal_34548a_8dc766c668985ef_lg.jpeg
BADKARSSOFFA, gustaviansk, tidigt 1800-tal
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
11d 10h
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft _34626a_8dc759e12d39f2b_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 10h
THYRA STENBERG, olja på duk, signerad och daterad 1946_34581a_8dc76589ed41167_lg.jpeg
THYRA STENBERG, olja på duk, signerad och daterad 1946
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 10h
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm_34743a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Starting bid200 SEK
Est2,000 SEK
11d 10h
KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, sannolikt Nymphenburg, 1700-/1800-tal_34628a_8dc75a01d73c4aa_lg.jpeg
KOPPAR MED FAT, 3 st, porslin, sannolikt Nymphenburg, 1700-/1800-tal
Current bid250 SEK
Est2,000 SEK
11d 10h
 BOJAN, porslin, troligen Qingdynastin, Kina, 1800-/1900-tal_34636a_8dc759d527dc560_lg.jpeg
BOJAN, porslin, troligen Qingdynastin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
11d 10h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970_34826a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Jaaras dröm", Lapponia, Finland 1970
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK
11d 10h
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX_34709a_8dc764302df465a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, möjligen DUX
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
11d 10h
JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida_34571a_8dc76587adbda30_lg.jpeg
JEAN-LOUIS DOMECQ, golvlampa, "Loft D9403", Jieldé, nutida
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
11d 10h
JUST ANDERSEN, 1 par ljusstakar, tenn, modell 2609, Danmark, 1920-/30-tal_34629a_8dc7589c48f999c_lg.jpeg
JUST ANDERSEN, 1 par ljusstakar, tenn, modell 2609, Danmark, 1920-/30-tal
Current bid1,100 SEK
Est5,000 SEK
11d 10h
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Gustavsberg, 1900-/2000-tal_34615a_8dc7589d70960a3_lg.jpeg
Current bid250 SEK
Est400 SEK
11d 10h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34809a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
11d 10h
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965_34733a_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, matsalsmöbel, 13 delar, NK, 1965
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
11d 10h
MATTA, vävd, ca 210 x 140 cm_34648a_8dc76421f55592d_lg.jpeg
MATTA, vävd, ca 210 x 140 cm
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
11d 10h
TERRIN, porslin, Meissenliknande märke, sannolikt 1900-talets mitt_34610a_8dc74dffd9ee426_lg.jpeg
TERRIN, porslin, Meissenliknande märke, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 10h
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal_34737a_lg.jpeg
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 10h
KARMSTOL, sannolikt 1800-talets första hälft _34567a_8dc7402cbf423a1_lg.jpeg
KARMSTOL, sannolikt 1800-talets första hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
11d 10h
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft _34609a_8dc759377537d17_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 11h
VAS, glas, 1900-talets mitt_34621a_8dc7589f1129f26_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
11d 11h
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_34808a_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
11d 11h
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal_34640a_8dc759e4a1a0b42_lg.jpeg
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
11d 11h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft _34812a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Current bid1,000 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
11d 11h
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE SAMT LJUSSTAKAR, 4 del, vitmetall, Danmark resp Boda Nova, 1900-tal_34613a_8dc74e07523b0eb_lg.jpeg
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE SAMT LJUSSTAKAR, 4 del, vitmetall, Danmark resp Boda Nova, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 11h
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm_34738a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
11d 11h
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971_34822a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, ring, sterlingsilver, "Sirene", Lapponia, 1971
Current bid200 SEK
Est2,000 SEK
11d 11h
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft_34833a_lg.jpeg
SPELBORD, rokoko, 1700-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est4,000 SEK