17h 02m
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_33494a_8dc605a536b756d_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
17h 04m
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_33375a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
17h 06m
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal_33479a_lg.jpeg
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
17h 08m
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida_33060a_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Current bid3,800 SEK
Est6,000 SEK
17h 10m
ARMBANDSUR, 18k guld, Nicolet Watch, 1900-talets andra hälft_33198a_8dc5f9c3658576e_lg.jpeg
Current bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
1d 15h
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33507a_8dc638c4ed14379_lg.jpeg
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
1d 15h
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg_33688a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Current bid300 SEK
Est400 SEK
1d 15h
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt_33608b_8dc65c09417998c_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt
Current bid850 SEK
Est3,000 SEK
1d 15h
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal_33334a_8dc62dc1233fbb8_lg.jpeg
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
1d 15h
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft_33802a_8dc65089c0ee1b6_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est3,000 SEK
1d 15h
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm_33747a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Current bid250 SEK
Est2,500 SEK
1d 15h
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft_33571a_8dc643681ff7d0c_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 15h
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33729a_lg.jpeg
Current bid300 SEK
Est1,500 SEK
1d 15h
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal_33646a_8dc65051fef39ea_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Current bid550 SEK
Est800 SEK
1d 15h
RING, 18k guld, med topas ca 1.20 ct och baguettslipade diamanter, tot vikt ca 7,3 g_29962a_lg.jpeg
Current bid6,000 SEK
Est18,000 SEK
1d 15h
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _33763a_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Current bid400 SEK
Est800 SEK
1d 15h
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g_33304a_8dc62d934d97c36_lg.jpeg
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
1d 15h
ARTUR LINDQVIST, 6 st trädgårdsstolar, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft_33820a_lg.jpeg
Current bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
1d 15h
SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal _33883a_lg.jpeg
Current bid2,200 SEK
Est7,000 SEK
1d 15h
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband_33616a_8dc65d4bb7b900c_lg.jpeg
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband
Current bid200 SEK
Est500 SEK
1d 15h
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad_33806a_8dc65c12f934b5a_lg.jpeg
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
1d 15h
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_33720a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 15h
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_33733a_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 16h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33695a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 16h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33707a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 16h
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942_33578a_8dc65046b807d12_lg.jpeg
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942
Current bid250 SEK
Est500 SEK
1d 16h
LARS NORRMAN ( 1915-1979), färglitografi, signerad och numrerad 154/360_33809a_8dc65c1252a7be0_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 16h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33509a_8dc638c0d07cb02_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
1d 16h
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_33785a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
1d 16h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_33773a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
1d 16h
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33774a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 16h
MONTERSKÅP, 2000-tal_33656a_8dc65d489ea10bc_lg.jpeg
MONTERSKÅP, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est600 SEK
1d 16h
SPELDOSA, porslin, Goebel_33603a_8dc64366cfb5972_lg.jpeg
SPELDOSA, porslin, Goebel
Current bid250 SEK
Est300 SEK
1d 16h
VÄGGLAMPA, Essde-lampa, Bröderna Johansson, Auto metall, Skellefteå, 1930/40-tal_33823a_8dc65d514c510dc_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 16h
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal_33335a_8dc62dd94d57471_lg.jpeg
PÄRLCOLLIER, 3 st, odlade pärlor 1900-/2000-tal
Current bid700 SEK
Est1,000 SEK
1d 16h
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g_33621a_8dc65c1b2afc417_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 18k guld, udda, tot vikt ca 3 g
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
1d 16h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_33867a_lg.jpeg
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 16h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_33859a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 16h
JORGE PENSI, stolar, 8 st, "Bikini chair", 2000-tal_33846a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
1d 16h
HERRGÅRDSUR, ek, 1800-/1900-tal_33825a_8dc65e774040c2e_lg.jpeg
HERRGÅRDSUR, ek, 1800-/1900-tal
Current bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
1d 16h
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal_33573a_8dc6531949a660e_lg.jpeg
ROCK/KIMONO, Japan, sannolikt sent 1900-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
1d 16h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33743a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
1d 16h
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33702a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
1d 16h
SKÅL, glas, Orrefors, troligen Olle Alberius, signerad och etikettmärkt_33815a_8dc65e7c9d703a1_lg.jpeg
Current bid100 SEK
Est300 SEK
1d 16h
KÄPP, med silverkrycka, 1900-tal_33570a_8dc6530f68d5111_lg.jpeg
KÄPP, med silverkrycka, 1900-tal
Current bid300 SEK
Est400 SEK
1d 16h
ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft_33699a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, golvkandelaber, smide, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est4,000 SEK
1d 16h
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini_33771a_lg.jpeg
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Current bid600 SEK
Est1,000 SEK
1d 16h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal_33511a_8dc638c4313f358_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est2,000 SEK