Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
BRICKBORD, stål, "Tulou Coffee Table", GamFratesi, HAY, 2000-tal
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal
Current bid450 SEK
Est800 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 196/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 304 x 199 cm
Current bid2,000 SEK
Est5,000 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, EFG, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
FRANCIS DE LASSUS SAINT-GENIES (Frankrike, 1925-2018), färglitografi, signerad och numrerad 131/200
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Current bid500 SEK
Est800 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 258 cm
Current bid300 SEK
Est800 SEK
STOLAR, ett par, rokokostil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
VAS, porslin, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est300 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est800 SEK
Current bid400 SEK
Est800 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
KURT LINDBLOM, 4 st, tenntavlor, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Current bid200 SEK
Est1,500 SEK
SHANE SCHNECK, klädhängare, "Coat Rack", HAY
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Starting bid200 SEK
Est1,500 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Current bid5,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid200 SEK
Est400 SEK
GOLVLAMPA, Lampgustaf, 2000-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
SNURRSTOL, 2000-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Current bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 293 x 78 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Current bid400 SEK
Est1,200 SEK
ÖRHÄNGE, 18k vitguld, med diamant
Current bid200 SEK
Est800 SEK
LOCKURNA, porslin, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Lammhults, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Böhlmarks, 1930-tal
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, JP Stockholm 1920, vikt ca 11,5 g
Current bid5,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid350 SEK
Est800 SEK
IGGE KARLSSON, färglitografi, signerad och daterad 89
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
FIGURER, 1 par, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 360 x 70 cm
Current bid850 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 291 x 80 cm
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
KORG/VÄSKA,, Japan, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK