5d 9h
MATGRUPP, 13 del, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2000-tal_33904a_8dc6b483bfd9b49_lg.jpeg
Current bid500 SEK
Est3,000 SEK
5d 9h
VITRINSKÅP, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2008_33905a_8dc6b482d2496f1_lg.jpeg
VITRINSKÅP, design Ingmar Ottossons Möbelsnickeri AB, Jönköping, 2008
Current bid1,100 SEK
Est4,000 SEK
5d 9h
MATTA, galleri, Kelim, ca 385 x 85 cm_34179a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Kelim, ca 385 x 85 cm
Starting bid200 SEK
Est2,500 SEK
5d 9h
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal_34200a_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 9h
TERRIN, FAT OCH SÅSSNIPA, 3 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34015a_8dc6aad227ac395_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 9h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_34149a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 9h
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft _33790a_lg.jpeg
BOKSKÅP, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est9,000 SEK
5d 9h
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_33999a_8dc6a8f4d52ed8d_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 9h
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g_33927a_8dc6a7ebb147b7b_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 5,5 g
Current bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
5d 9h
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800_34215b_lg.jpeg
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
5d 9h
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal_33985a_8dc6aad33ae23fd_lg.jpeg
SAMLING RESEUR, 7 st, brons och mässing, 1900-tal
Current bid500 SEK
Est1,500 SEK
5d 9h
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 6 del, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34219a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est5,000 SEK
5d 9h
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34212a_lg.jpeg
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est5,000 SEK
5d 9h
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm_34168a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm
Starting bid200 SEK
Est3,000 SEK
5d 9h
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida _34148a_lg.jpeg
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
5d 9h
TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36._34152a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 9h
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal_34023a_8dc6b48a43eb2d3_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
5d 10h
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g_34115a_lg.jpeg
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g
Current bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
5d 10h
JORGE PENSI, 7 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal_34019a_8dc6b489ad50da8_lg.jpeg
JORGE PENSI, 7 st stolar, "Bikini chair", 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 10h
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_34111a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 10h
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, lås i sterlingsilver, 1900-/2000-tal_33942a_8dc6a7e692d7b6a_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est500 SEK
5d 10h
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad_34141a_lg.jpeg
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 10h
ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt_34070a_8dc6b72e37240c2_lg.jpeg
ARMBAND, silver och bärnsten, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
MATTA, Kelim, ca 292 x 200 cm_34145a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, ca 292 x 200 cm
Starting bid200 SEK
Est6,000 SEK
5d 10h
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn_34206a_lg.jpeg
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn
Starting bid200 SEK
Est800 SEK
5d 10h
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal_34012a_8dc6aabd22453eb_lg.jpeg
LACKASK, med kortlekar och marker, orientalisk, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
SKÅLAR PÅ FOT, 2 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets mitt_33924a_8dc6a7cd4996004_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft_34155a_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida_34129a_lg.jpeg
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Current bid500 SEK
Est4,000 SEK
5d 10h
SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal_34072a_8dc6b72ed8692c6_lg.jpeg
SMYCKEN, mestadels silver, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
5d 10h
ARMBANDSUR, Seiko, Quartz_34026a_8dc6a96caa65bab_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Seiko, Quartz
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
5d 10h
MATBORD, empirestil, sannolikt 1900-talets mitt_33996a_8dc6b73711d8e3b_lg.jpeg
MATBORD, empirestil, sannolikt 1900-talets mitt
Current bid3,200 SEK
Est9,000 SEK
5d 10h
SIDEBOARD, 2000-tal_33902a_8dc6b721042948c_lg.jpeg
SIDEBOARD, 2000-tal
Current bid250 SEK
Est800 SEK
5d 10h
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal_34011a_8dc6b737caf7448_lg.jpeg
VÄGGRELIEFER, 2 st, metall, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal_34225a_lg.jpeg
DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
5d 10h
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g_33971a_8dc6a7e32603a89_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 119 g
Current bid200 SEK
Est500 SEK
6d 9h
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt_34156a_lg.jpeg
BROSCHER, 4 st, 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 9h
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia_34049a_8dc6a020caa0404_lg.jpeg
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 9h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell _33988a_8dc6b71b2cd7063_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
6d 9h
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_34131a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
6d 9h
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten_33788a_lg.jpeg
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Current bid5,200 SEK
Est11,000 SEK
6d 9h
HERMÈS, scarf, "Brides de Gala", siden, 1900-talets andra hälft_34110a_lg.jpeg
HERMÈS, scarf, "Brides de Gala", siden, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est800 SEK
6d 9h
MYNT, brons, romerskt, antikt_33953a_8dc6a7dfcfc03ef_lg.jpeg
MYNT, brons, romerskt, antikt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
6d 9h
RING, 23k guld, vikt ca 5,9 g_34056a_8dc6ab7b1393049_lg.jpeg
RING, 23k guld, vikt ca 5,9 g
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
6d 9h
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 4 g_33893a_8dc6a971a2dee9a_lg.jpeg
RING, 18k guld, med skuren snäckskalskamé, vikt ca 4 g
Current bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
6d 9h
STOLAR, 1 par, sk Bellmanmodell, 1800-talets andra hälft_34024a_8dc6b48583f6c3e_lg.jpeg
STOLAR, 1 par, sk Bellmanmodell, 1800-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
6d 9h
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft_33910a_8dc6a7caf616281_lg.jpeg
VINKANNA, glas och metall, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
6d 9h
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_34224a_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK