FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Current bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
STOLAR, 4 st, IKEA, "Stockholm"
Current bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
BROSCH, silver med kolsten, Israel Sundström 1925
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KIKARE, mässing, 1800-/1900-tal
Current bid250 SEK
Est400 SEK
KARMSTOL, ek, 1900-talets första hälft
Current bid400 SEK
Est500 SEK
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, med avlastningsbord, 2000-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid500 SEK
Est300 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Current bid450 SEK
Est3,000 SEK
Current bid250 SEK
Est500 SEK
SKEPPARKAVAJ, dam, Bäckmans Norrköping, 1900-talets slut
Current bid500 SEK
Est300 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft
Current bid250 SEK
Est800 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Current bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
Current bid100 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Current bid650 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CIGARETTETUI, silver, K&EC, 1949, vikt ca 200 g
Current bid850 SEK
Est1,000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Current bid3,000 SEK
Est6,000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Current bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Current bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Current bid350 SEK
Est500 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Current bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Current bid250 SEK
Est500 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Current bid900 SEK
Est3,000 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Current bid950 SEK
Est2,000 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
DUK, linnedamast, "Draken", 1900-tal
Current bid350 SEK
Est300 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm
Current bid1,000 SEK
Est6,000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Current bid500 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Current bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Current bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
Current bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Current bid800 SEK
Est300 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Current bid150 SEK
Est300 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Current bid400 SEK
Est600 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK