ÖRHÄNGE, 18k vitguld, med diamant_33620a_8dc65c1cb557e33_lg.jpeg
ÖRHÄNGE, 18k vitguld, med diamant
Final bid950 SEK
Est800 SEK
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft _33838a_lg.jpeg
DAMARMBANDSUR, dam, Omega De Ville, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal_33828a_8dc65e799eea06f_lg.jpeg
KARAFF, glas, sannolikt Reijmyre, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal_33701a_lg.jpeg
SPEGEL, ek, 1950-/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g_33810a_8dc65c1d7d9463a_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld och vitguld, vikt ca 24 g
Final bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, keramik, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft_33827a_8dc65e7a4998322_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g_33353a_8dc62d8d9ec5205_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 11 g
Final bid5,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida_33649a_8dc65c1001b29c7_lg.jpeg
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KAROTT MED LOCK, porslin, "Löv", Rörstrand, 1900-talets mitt_33737a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SANDIN OCH BÜLOW, 4 st, barpallar, Materia, "Bönan", 2000-tal_33654a_8dc65c10cf03307_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, 2000-tal_33580a_8dc6503de5822d2_lg.jpeg
VAS, porslin, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 258 cm_33587a_8dc65d4ec1cd291_lg.jpeg
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 258 cm
Final bid850 SEK
Est800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt_33639a_8dc650485fd3638_lg.jpeg
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall och mässing, 1900-talets mitt
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, EFG, 2000-tal_33673a_8dc653325887ced_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, EFG, 2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal_33837a_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est200 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g_33318a_8dc62d9a2d62ade_lg.jpeg
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, carborundum etsning, signerad och numrerad 85/99_33500a_8dc638c9046502f_lg.jpeg
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland_33755a_lg.jpeg
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal_33858a_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal_33506a_8dc6368b80a3da2_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
SCHACK OCH BRIDGESPEL, 1900-tal_33830a_8dc65e7b4b7ade7_lg.jpeg
SCHACK OCH BRIDGESPEL, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g_33355a_8dc62de7d423315_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Final bid2,600 SEK
Est3,500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, mässing, olika modeller, 1900-talets första hälft_33728a_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
COLLIER, 18k vitguld, med diamanter och akoyapärlor, Mikimoto, Japan, 1900-/2000-tal_33329a_8dc62db5105d9e5_lg.jpeg
Final bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm_33869a_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal_33659a_8dc65c17a791193_lg.jpeg
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal_33585a_8dc653164d36a6d_lg.jpeg
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38_33592a_8dc65318386dcdc_lg.jpeg
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
Final bid100 SEK
Est300 SEK
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal_33593a_8dc653159e30c45_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est400 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland_33626a_8dc653130e28a4d_lg.jpeg
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Final bid300 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt_33664a_8dc6531b9ee283d_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Final bid400 SEK
Est500 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm_33853a_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RULLATOR, Dolomite, "Yas 600", 2000-tal_33612a_8dc6531f24fcfe0_lg.jpeg
RULLATOR, Dolomite, "Yas 600", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
RULLATOR, Volaris, S7 Smart, 2000-tal_33611a_8dc6531fd120dad_lg.jpeg
RULLATOR, Volaris, S7 Smart, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KABINVÄSKA, Samsonite, 2000-tal_33614a_8dc65321580072a_lg.jpeg
KABINVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal_33615a_8dc6532247cf719_lg.jpeg
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid1,500 SEK
Est400 SEK
PORTFÖLJ, brunt skinn, Cavalet, 1900-/2000-tal_33591a_8dc6504628cbe73_lg.jpeg
PORTFÖLJ, brunt skinn, Cavalet, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal_33613a_8dc65323131d8b8_lg.jpeg
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
VÄSKA, Andersen, "Dramaten", 2000-tal_33617a_8dc653207db6c2a_lg.jpeg
VÄSKA, Andersen, "Dramaten", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal_33590a_8dc6531d234aa90_lg.jpeg
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_33658a_8dc65c1707e036c_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt_33665a_8dc6531af53d92a_lg.jpeg
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939_33877a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g _33619a_8dc65c1c1d94f16_lg.jpeg
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Final bid4,800 SEK
Est5,000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 50 delar, silver, 1900-tal, total vikt exkl knivar ca 1144 g_33682a_8dc65c1f00c8efd_lg.jpeg
Final bid5,600 SEK
Est6,000 SEK
JOSEF FRANK, 6 st, bordstabletter, "Tulpan", Firma Svenskt Tenn, 1900-talets slut_33583a_8dc65044025d5c3_lg.jpeg
Final bid1,000 SEK
Est300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40_33596a_8dc65042a39c3da_lg.jpeg
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Final bid600 SEK
Est300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40_33595a_8dc65041c928dc0_lg.jpeg
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Final bid500 SEK
Est300 SEK