FLADDERMUSFÅTÖLJER, 1 par, svartlackerad metall, 2000-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, 1 par ljusstakar, mässing, "Liljan", Ystad metall, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est800 SEK
BORD, 1900-talets första hälft
Final bidNo bids
Est500 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BÄGARE OCH VASER, 3 st, silver, tot vikt ca 250 g
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, mässing och glas, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
VASER, ett par, glas, Josef Inwald, Rudolf Schöttler, Tjeckien, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
COGNAC- OCH WHISKYGLAS, 9 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DUKAR, 4 st, linnedamast, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
JARDINIÈRE, porslin, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, vävd, sannolikt semiantik, ca 150 x 108 cm
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KANDLEABER, smide, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est200 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
PÄLSKAPPA, mink, sent 1900-tal
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
GUSTAV ADON (1922-1998), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKPLAFOND, glas och mässing, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FASADLYKTA, plåt och glas, tidigt 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Final bid450 SEK
Est300 SEK
DUKAR, 6 st, linne/bomull, 1900-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Final bidNo bids
Est400 SEK
SKÅL, silver, vikt ca 364 g
Final bid2,200 SEK
Est1,800 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 1 par stolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, ca 225 x 150 cm
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
SKRIN, silver, rokokostil, 1900-tal, vikt ca 423 g
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
Final bidNo bids
Est500 SEK
TAKLAMPA, blyinfattat glas, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
Final bid500 SEK
Est2,000 SEK
FIGURER, 2 st, glas, bla Murano, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bidNo bids
Est300 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 383 x 300 cm
Final bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
Final bidNo bids
Est300 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
HÖG HATT, England, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Arper, 2000-tal
Final bidNo bids
Est800 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,500 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, sannolikt 2000-tal, ca 380 x 257 cm
Final bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
BESTICK, 15 del, silver, tot vikt ca 450 g
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK