SIDOBORD, 1950-/60-tal_22355a_8dbc66940987ca9_lg.jpeg
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt_22284a_8dbc4ca1db3036c_lg.jpeg
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GRÄDDKANNA, SOCKERRUSKA OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 230 g_22571b_8dbc659f5dab1cb_lg.jpeg
GRÄDDKANNA, SOCKERRUSKA OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 230 g
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, Tyskland_22487a_8dbc59ceb9f4546_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, Tyskland
Final bid200 SEK
Est500 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal_22708a_lg.jpeg
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida_22634a_lg.jpeg
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida_22696a_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est800 SEK
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal_22419a_8dbc5a2a4f71190_lg.jpeg
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe_22549a_8dbc64295005c7a_lg.jpeg
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe
Final bid450 SEK
Est300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft _22807a_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Est4,500 SEK
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g_22557a_8dbc65b195e9694_lg.jpeg
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft _22446a_8dbc6449d81a2e3_lg.jpeg
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal_22436a_8dbc64e5ee4c0c3_lg.jpeg
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g_22560a_8dbc65cbd81df68_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g
Final bid900 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak_22703a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal_22569a_8dbc64207a6d0a9_lg.jpeg
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g_22590a_8dbc644e8c8f05f_lg.jpeg
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g
Final bid6,000 SEK
Est7,500 SEK
WHISKYGLAS, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft _22339a_8dbc66294c50d46_lg.jpeg
WHISKYGLAS, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,9 g_22589a_8dbc644f8c49cde_lg.jpeg
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,9 g
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida_22660a_lg.jpeg
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SAMLING PORSLIN, 4 del, bla Dresden, Wallendorf, 1900-talets andra hälft_22325a_8dbc4e2482e936d_lg.jpeg
SAMLING PORSLIN, 4 del, bla Dresden, Wallendorf, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SIGILL, ETUI OCH HÄNGLÅS, tidigt 1900-tal, bla från Norrköpings spårvägar_22581a_8dbc65c5d685388_lg.jpeg
SIGILL, ETUI OCH HÄNGLÅS, tidigt 1900-tal, bla från Norrköpings spårvägar
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, nr 772, 1900-talets andra hälft _22424a_8dbc5a279ecfb8e_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, nr 772, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, relief, stengods, Arabia, Finland, signerad_22285a_8dbc4e213c2ae3c_lg.jpeg
HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, relief, stengods, Arabia, Finland, signerad
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft _22441a_8dbc64e548ab571_lg.jpeg
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 108 del, nysilver, modell Vasa, GAB, 1900-tal_22315a_8dbc4e3a455fced_lg.jpeg
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
KARMSTOL, 1950-/60-tal_22354a_8dbc6695cafad71_lg.jpeg
KARMSTOL, 1950-/60-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt_22427a_8dbc59de8bfd18e_lg.jpeg
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft_22282a_8dbc4e5706f3bf6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VITVINSREMMARE, 9 st snarlika, glas, 1900-talets andra hälft_22307a_8dbc4e264944c72_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, silver, 1900-talets början_22502a_8dbc645328be7d9_lg.jpeg
FICKUR, silver, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g_22554a_8dbc65a49cbdb48_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal_22725a_lg.jpeg
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 SNAPSGLAS, 6 st, glas, "Gustav III" Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_22418a_8dbc5a2dfbc6a44_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g_22585a_8dbc64545813886_lg.jpeg
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft _22426a_8dbc59dd9bf8c65_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est500 SEK
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940_22596a_8dbc6453c06c755_lg.jpeg
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940
Final bid100 SEK
Est300 SEK
 AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal_22682a_lg.jpeg
AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna._22297a_8dbc4e29651ab6f_lg.jpeg
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna.
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22362a_8dbc4c92a2bbd41_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad och numrerad 5925_22272a_8dbc4e255e9fb22_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_22416a_8dbc5a215bc1bb3_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal_22694a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal_22301a_8dbc59c9d45ab39_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SÅSSLEV OCH KOMPOTTSKED, silver, svenska stämplar 1935/1959, tot vikt ca 51 g_22566a_8dbc65aff1cb1c9_lg.jpeg
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft_22698a_lg.jpeg
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal_22809a_lg.jpeg
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors_22771a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors
Final bid12,000 SEK
Est15,000 SEK