BROSCH OCH RING, 18k guld, vikt ca 7,7 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Final bidNo bids
Est600 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 206 cm
Final bid2,000 SEK
Est5,000 SEK
ANTTI KOTILAINEN, barstolar, 1 par, "Sola", Martela, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, keramik, 1900-tal, otydligt signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
ULF JOHANSSON (1938-2018), 2 st skålar, stengods, signerade
Final bidNo bids
Est400 SEK
SMÖRBURK OCH SMÖRHUNDAR, 6 st, glas och nysilver, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, Omega Constellation, 1960-/70-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
RESERVOARPENNOR, 2 st, Soennecken 222 Lady samt Everlast, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
JOHN NYSTRÖM (1888-1945), olja på pannå, signerad och daterad -19
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bidNo bids
Est400 SEK
KISTA, konstläder, Mio, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
VRIL, DALAHÄST OCH FIGUR, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPA, blått glas och mässing, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SOFFBORD, 1930-/40-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Anderstorp, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
ARMBAND, 18k guld, x-länk, vikt ca 20,9 g
Final bid10,000 SEK
Est10,000 SEK
BYRÅ, mahogny och valnöt, 1880-/90-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, "Duetto", Riedel, Österrike
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ETAGEFAT, 4 delar, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ERIK REIMHULT, skulptur, trä, signerad
Final bidNo bids
Est800 SEK
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est1,000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est3,000 SEK
AKUSTISK GITARR, Levin, LG-8, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid350 SEK
Est600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, keramik, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est400 SEK
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DANSMASK, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Offecct, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
YNGVE SVEDLUND (1925-2017), färglitografi, signerad och daterad -83
Final bidNo bids
Est400 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, industrimodell, Thorn, 1900-/2000-tal
Final bidNo bids
Est1,000 SEK
MATTA, 2000-tal, ca 320 x 210 cm
Final bidNo bids
Est500 SEK
SOFFBORD, 1900-/2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, 1900-talets mitt
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
WILHELM TÖRNQVIST (1896-1989), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est600 SEK
COGNACSGLAS, 7 st, Orrefors, 1900-/2000-tal
Final bid650 SEK
Est600 SEK
HÅG, kontorsstol, "H05", 2000-tal
Final bidNo bids
Est800 SEK
DORIS HENNIX (1908-1997), blandteknik, signerad och daterad -57
Final bid200 SEK
Est400 SEK
HARALD SALOMON, figurin, porslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
STOL, Martela, "Sola", 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DÖRRAR, allmoge, 4 st, 1800-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK