MATTA, Kelim, ca 296 x 204 cm
Final bid2,400 SEK
Est5,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 23,5g
Final bid11,500 SEK
Est13,000 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Final bid900 SEK
Est2,000 SEK
Final bidNo bids
Est1,200 SEK
BAKELSESPADE, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 78 g
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Final bid400 SEK
Est800 SEK
ULF WAHLBERG (1938-2014), färglitografi, signerad och daterad -94
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, malm, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt Keshan, 1900-/2000-tal
Final bid4,000 SEK
Est6,000 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, "Eros", Kartell, Italien
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BROSCH, 18k guld, vikta ca 3,6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 27,8 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
MATTA, Kelim, ca 292 x 200 cm
Final bid200 SEK
Est6,000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TABURETT, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
HYLLA, vitlackerat trä, sent 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MATTA, galleri, naturfärgad Kelim, ca 255 x 83 cm
Final bid550 SEK
Est1,800 SEK
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SANDSTRÖM & DE WIT, 1 par örhängen, silver, Margrete Sandström, Linköping 1998
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GARDINLÄNGDER MED ÖVERKAST OCH KUDDAR, kretong, 1900-/2000-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
VÄGGRELIEF, stenmassa, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Final bid200 SEK
Est1,200 SEK
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 2 par, 18k guld, total vikt ca 5,1 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
MOSCHINO, skärp, svart läder, 1900-talets slut
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
STOL, 1800-talets första hälft, målad och bronserad
Final bidNo bids
Est800 SEK
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Final bidNo bids
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ANKELBOOTS, 2 par, dam, bla. Bruno Magli, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 237 x 238 cm
Final bid800 SEK
Est2,500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, Axeo, sent 1900-tal, ca 140 x 200 cm
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Goebel, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Domi Möbler, Vinslöv, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
ISHINK/VINKYLARE, glas, Boda, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est300 SEK
SKRIVBORDSSTOL, "Catifa", Arper, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est600 SEK
Final bidNo bids
Est600 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, 1900-talets första hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 285 x 170 cm
Final bid750 SEK
Est5,000 SEK