BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade
Final bidNo bids
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
Final bidNo bids
Est400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Final bid200 SEK
Est1,800 SEK
LOUIS VUITTON, paraply, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
Final bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Final bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est500 SEK
KAVAJ, dam, Escada
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est400 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Final bid8,200 SEK
Est15,000 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
Final bidNo bids
Est600 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
Final bid550 SEK
Est800 SEK
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Final bid1,900 SEK
Est8,000 SEK
Final bid1,900 SEK
Est8,000 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Final bidNo bids
Est600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
Final bidNo bids
Est200 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Final bidNo bids
Est600 SEK
KAVAJ, Weill, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK