BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal_33442a_lg.jpeg
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft_33140a_8dc5ebd0c4af28c_lg.jpeg
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade_33434a_lg.jpeg
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade
Final bidNo bids
Est500 SEK
BORDSDEKORATION, trä och sannolikt alabaster, vindruvsklase, 1900-talets andra hälft _33224a_8dc5e03f1e73978_lg.jpeg
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft_33438a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est400 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900_33151a_8dc5f86dbb0b823_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal_33487a_lg.jpeg
ASGER SOELBERG, stol "DK3", Martela, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm_33117a_8dc6058c4bddb6b_lg.jpeg
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 380 x 74 cm
Final bid200 SEK
Est1,800 SEK
LOUIS VUITTON, paraply, 1900-talets andra hälft_32879a_8dc5af01c8ddf92_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, paraply, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal_33107a_8dc5aeed92e970e_lg.jpeg
STIG LINDBERG, skål, "Berså", Gustavsberg, porslin, 1960-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal_32704a_8dc59fe911a732b_lg.jpeg
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal_32705a_8dc59fe8712153f_lg.jpeg
TAKLAMPA, Belid, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal_32696a_8dc593680a43fec_lg.jpeg
BANKETTER, 1 par, empirstil, 1800-/1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, samtida, justerbar ljusstyrka och färgtemperatur_32960a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est800 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm_33046a_lg.jpeg
MATTA, Marocko, ull, ca 300x185cm
Final bid3,200 SEK
Est6,000 SEK
JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning_33104a_lg.jpeg
JENNY BÄCK, golvlampa, "Lean", Örsjö Belysning
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32863a_8dc5ace6a6f99e7_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_33022a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est500 SEK
KAVAJ, dam, Escada_32096a_8dc4efe0a3be91f_lg.jpeg
KAVAJ, dam, Escada
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt_32765a_8dc5a2c4739a631_lg.jpeg
ARMBAND, mikromosaik, Italien, sannolikt 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est400 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie_33054a_lg.jpeg
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Final bid8,200 SEK
Est15,000 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal_32871a_8dc5aeec459a5b9_lg.jpeg
STÖVELKNEKT, gjutjärn, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 2 st, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal_32914a_8dc5a2af63b5bd1_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est600 SEK
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_32977a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est600 SEK
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g_32674a_8dc59350e650c86_lg.jpeg
RING, 18k guld, med akvamarin, tot vikt ca 5,3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal_32762a_8dc5a0167bf6bb1_lg.jpeg
AFTONVÄSKOR, 2 st, pärlbroderi, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad_33029a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal_32764a_8dc5a29d080bc19_lg.jpeg
MONCLER, lättviktsdunjacka, strl ca 38, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
 LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal_33023a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,800 SEK
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft_32753a_8dc5a29ba2dc492_lg.jpeg
ARMANI, scarf, siden, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal_32798a_8dc5a29e70b0221_lg.jpeg
MONCLER, lättviktsdunväst, strl ca 38, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal_32823a_8dc5a2a319bdb41_lg.jpeg
BURBERRY, halsduk, kashmir, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal_32828a_8dc5a29f399b601_lg.jpeg
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
BURBERRY, jacka, quilitad, strl XL, 2000-tal_32807a_8dc5a29dc334b19_lg.jpeg
Final bid550 SEK
Est800 SEK
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft _32662a_8dc59ff1a97fb65_lg.jpeg
PABLO PICASSO, efter, affisch, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g_32927a_8dc5ace5898473e_lg.jpeg
HÄNGEN, 8 st, 18k guld, total vikt ca 6,2 g
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie_33056a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Final bid1,900 SEK
Est8,000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie_33055a_lg.jpeg
Final bid1,900 SEK
Est8,000 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt_32422a_8dc5a313b8b772b_lg.jpeg
ARMBANDSUR, guld på stål, Optimatic Incabloc, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est400 SEK
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965_32336a_8dc5af4ea20db1f_lg.jpeg
MARGARETA CARLSTEDT (född 1934), träsnitt, signerad och daterad 1965
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal_33039a_lg.jpeg
SÄNGBORD, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad _33019a_lg.jpeg
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Final bidNo bids
Est600 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm_32921a_8dc5ac1e89f9cf4_lg.jpeg
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 275 x 78 cm
Final bid200 SEK
Est2,000 SEK
FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien_33025a_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal_32761a_8dc5a0125406d3b_lg.jpeg
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
Final bidNo bids
Est200 SEK
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida_33021a_lg.jpeg
ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Final bidNo bids
Est600 SEK
KAVAJ, Weill, 2000-tal_32851a_8dc5af0073cb0ad_lg.jpeg
KAVAJ, Weill, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt_32966a_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, dam, 1900-talets mitt
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK