STOLAR, 6 st, IKEA, "Stockholm"
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, etsning, otydligt signerad och numrerad 44/50
Final bidNo bids
Est500 SEK
BADKARSSOFFA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KAMERAOBJEKTIV, 5 st, Sigma, Vivitar, Tokina
Final bid300 SEK
Est600 SEK
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Final bidNo bids
Est200 SEK
MODELLSKEPP, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 3 st, Martela, 2000-tal
Final bidNo bids
Est600 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Plissé", Luceplan, samtida
Final bidNo bids
Est1,000 SEK
DUK OCH SERVETTER 13 del, linnedamast, 1900-tal, broderat monogram H
Final bid350 SEK
Est800 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
FOLKE HELLSTRÖM LIND (1913-1957), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HALSDUK/HUVA, mink, HPI of Sweden
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BRITA HANSSON (1918-1979), akvarell, monogramsignerad och daterad 51
Final bid200 SEK
Est600 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD (1860-1924), kopiemålning efter Gillis Hafströms "Smugglarna"
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, vitmetall, sannolikt sent 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
FÅTÖLJ, 1940-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SKÅLAR, 4 st, keramik, bla Gabriel och Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, Meshed, ca 287 x 206 cm
Final bid3,200 SEK
Est5,000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt,
Final bid850 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 3 par, mässing, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm
Final bid600 SEK
Est1,800 SEK
STOL, Intertek, 2000-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
VÄRMELJUSHÅLLARE SAMT LJUSSLÄKARE, mässing, bla Skultuna, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
SAMLING SMYCKEN, bla silver, mestadels 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
RING, 14k guld, tot vikt ca 2 g
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
BYRÅ, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MOCKASERVIS, 17 del, porslin, "Måsen", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, 1950-/60-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
TAKLAMPA, "Amber", Slamp, Italy, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, tenn, Frejas boning, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
KORGSTOL, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BROR EDVIN "GORTHE" PERSSON (1884-1953), olja på duk, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 89 cm
Final bidNo bids
Est2,500 SEK
DAG PETERSON (född 1939), färglitografi, signerad och numrerad 106/200
Final bidNo bids
Est600 SEK
SPEGEL, 1900-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
MARTEN VAN SEVEREN, kontorstol, för Vitra, samtida
Final bid500 SEK
Est3,000 SEK
TUMLARE, SALTKAR OCH SERVIETTRING, silver, tot vikt ca 65 g
Final bid350 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Final bid300 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Final bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK