KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, "Uno 1100 LED"
Final bid300 SEK
Est600 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 9,4 g
Final bid4,600 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Materia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 300 x 192 cm
Final bid2,600 SEK
Est6,000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est400 SEK
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
IDOLKORT, "Sportens stjärnor i färg", redigerad av Bengt Bedrup, Hemmets Journal, 1960-tal
Final bid14,000 SEK
Est25,000 SEK
TAKLAMPA, metall, Luxo, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
PÄLSJACKA, Saga Mink, Södra Päls, Norrköping, sannolikt 1980-/90-tal
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
JOHN CARLBERG, akvarell, signerad
Final bidNo bids
Est300 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft, klädsel av kalvskinn
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SKÅL OCH LOCKBURK, tenn, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm
Final bid200 SEK
Est5,000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Final bid500 SEK
Est800 SEK
PHILIPPE STARCK, barstolar, 3 st, "Masters", Kartell, samtida
Final bid5,200 SEK
Est5,000 SEK
ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
KORGSTOL, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Final bidNo bids
Est800 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid3,000 SEK
Est5,000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est1,000 SEK
FIGURER, 2 st, porslin, Beswick England, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURER, 10 st, skuret och bemålat trä, bla signerade Sigge, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
GUSTAV RUDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 173/310
Final bidNo bids
Est300 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Final bidNo bids
Est400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 3 par, bla silver Stockholm 1958
Final bid400 SEK
Est300 SEK
MOCKASKEDAR, 15 st, silver, tot vikt ca 135 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 297 x 83 cm
Final bid200 SEK
Est2,500 SEK
SPARGRIS, gjutjärn, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est300 SEK
SOFFA, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,200 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
TABURETT, tidigt 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est600 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD/BLOMBORD, 1 par, tidigt 1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est1,200 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal
Final bid4,200 SEK
Est3,000 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, tidigt 1900-tal
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
COCKTAILRING, 18k vitguld, med safirer och diamanter, tot vikt ca 7,8 g
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
ORIENTMATTA, Täbriz, sannolikt old, ca 170 x 107 cm
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, Primus No 994, AB Hjorth & Co, Stockholm, 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est300 SEK
BARSTOL, Pedrali, Italien, 2000-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
Final bid750 SEK
Est1,500 SEK
ARVID KNÖPPEL, skulptur, gips, signerad
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK