ORIENTMATTA, ca 300 x 200 cm
Final bid2,200 SEK
Est5,000 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Final bidNo bids
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, fanerad med mahogny, 1800-tal
Final bidNo bids
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell
Final bidNo bids
Est500 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800, Sverige
Final bid1,400 SEK
Est3,000 SEK
MORTEL MED STÖT, kalksten, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 del, glas, vas och skål, Kosta Boda
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, kretong, 1900-/2000-tal
Final bid850 SEK
Est300 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, Östergötland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
VAS, porslin, Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, bla. Certina, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FICKUR, 14k guld, dam, tot vikt ca 23,8 g
Final bid2,000 SEK
Est1,200 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 190 x 82 cm
Final bid550 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 284 x 186 cm
Final bid1,000 SEK
Est6,000 SEK
KOPPARSTICK, 2 st, 1700-/1800-tal, kolorerade
Final bidNo bids
Est1,000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
DUK, linnedamast, "Draken", 1900-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
MÅNBORD, 1 par, 1800-/1900-tal
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
ARMBANDSUR, 3 st, herr, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Final bid900 SEK
Est3,000 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SOFFA, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid350 SEK
Est500 SEK
LAMPKUPA, glas och mässing, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Arper, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
Final bid1,400 SEK
Est2,500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
MATTA, Marocko, ull, ca 200 x 305 cm
Final bid3,000 SEK
Est6,000 SEK
CIGARETTETUI, silver, K&EC, 1949, vikt ca 200 g
Final bid1,300 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, glas, Kosta, signerad
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
KONSTBÖCKER, 5 st, Evert Karlsson, EWK, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MATTA, Kelim, ca 296 x 199 cm
Final bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, England, 1900-talets första hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på pannå, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Final bidNo bids
Est500 SEK
SKEPPARKAVAJ, dam, Bäckmans Norrköping, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est300 SEK
PIERRE FORSELL, 3 st ljusstakar, Skultuna, nr 120, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, bänk "Traffic" för Magis
Final bid450 SEK
Est3,000 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 23 del, rostfritt stål, "Sessan", Nils Johan, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, med avlastningsbord, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bidNo bids
Est400 SEK
KARMSTOL, ek, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK