LONGINES, "Dolce Vita", armbandsur, stål, quartz
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Alexandra", Fogia, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
MARC JACOBS, "Snapshot", axelremsväska, läder
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND 18k guld, vikt ca 12,5 g
Final bid4,100 SEK
Est4,000 SEK
TECHNOS, damarmbandsur, 18k guld, manuell
Final bid700 SEK
Est500 SEK
SOFFA, Karl Johanstil, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HOUSE DOCTOR, loungestol, samtida, flätad rotting
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
HÖRNSKÅP, Karl Johanstil, 1900-tal
Final bid3,000 SEK
Est1,200 SEK
RAYMOND WEIL, herrarmbandsur, Geneve, quartz
Final bid600 SEK
Est600 SEK
RAYMOND WEIL, damarmbandsur, Geneve, quartz
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, mässing
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, 1700-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
PALL, 1900-talets mitt, fast stoppad sits
Final bid300 SEK
Est300 SEK
PRADA, plånbok, svart präglat läder
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
ETAGEBORD, 1800-talets andra hälft, tre hyllplan
Final bid300 SEK
Est600 SEK
HERRARMABNDSUR, 2 st, Certina "Jubilé" samt Tissot "125", manuell/quartz
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
ASK MED LOCK, 1700-/1800-tal, kalksten
Final bid600 SEK
Est600 SEK
SÄNGBORD, modern tillverkning, mahogny
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SEKRETÄR, England, 1900-talets andra hälft, idegran
Final bid450 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 8,9 g
Final bid2,800 SEK
Est3,500 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
HALSBAND, 18k guld, doserad bismarcklänk, vikt ca 13 g
Final bid4,200 SEK
Est4,500 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 18,7 g
Final bid5,400 SEK
Est6,000 SEK
FÅTÖLJ, 2000-tal, snurrbar
Final bid400 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, AB OH Sjögren, Tranås
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
CHARLES RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Final bid4,000 SEK
Est4,000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 18,5 g
Final bid10,100 SEK
Est6,000 SEK
SOFFA, Materia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
ÖLGLAS OCH FLASKA, 17 del, Lasse Åberg, glas
Final bid500 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, AB OH Sjögren, Tranås
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
WILHELM KÅGE, 12 del, servisporslin, "Pyro", Gustavsberg
Final bid550 SEK
Est800 SEK
STOP, silver, troligen Peter och Ann Bateman, London 1796, vikt ca 797 g
Final bid6,500 SEK
Est6,000 SEK
KLÄDHÄNGARE, Lourens Fischer, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LAMPBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, mahogny
Final bid350 SEK
Est600 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
PER HAMMARSTRÖM, skulptur, stengods
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
HEE WELLING & HAY, karmstol, "About a Chair", Danmark
Final bid300 SEK
Est400 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien
Final bid4,000 SEK
Est3,000 SEK
KLÄDHÄNGARE, 1900-talets andra hälft, AB Ragnar Torkelson
Final bid450 SEK
Est500 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, sterlingsilver, total vikt ca 925 g
Final bid4,400 SEK
Est4,500 SEK
FIGURIN, Karl Ens, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
STOP, silver, London 1765, vikt ca 735 g
Final bid8,000 SEK
Est6,000 SEK