ARMLÄNSTOL, 1700-/1800-tal, med rottingsits
Final bid850 SEK
Est1,800 SEK
GOLVLAMPA, "Tolomeo lettura", Michele De Lucci & Giancarlo Fassina, Artemide
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
SVEN LIDBERG, "Karl XII:s likfärd", färglitografi
Final bid650 SEK
Est1,500 SEK
LISA LARSON, 3 st ljusstakar, stengods, Gustavsberg
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, kompsition, färglitografi
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, fiskebåtar till havs, oljemålning
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
LARS FLORÉN, "Gamla Bryggeriet", oljemålning
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STOLAR, 1 par, "Fröjel" G.A.D, (Gute Art Design)
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
LISA LARSON, 3 st, stengods, ljusstakar
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
GÖSTA GRANSTRÖM, figurkomposition, oljemålning
Final bid550 SEK
Est600 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
Final bid550 SEK
Est800 SEK
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
PIGTITTARE, 1800-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, oljemålning
Final bid1,200 SEK
Est800 SEK
RÖDVINGSLAS, 8 st, "More", XL, Erica Lagerbielke, Orrefors
Final bid350 SEK
Est500 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k vitguld, hänge med briljantslipade diamanter tot ca 1,37 ct
Final bid32,000 SEK
Est30,000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, interiör, oljemålning
Final bid200 SEK
Est800 SEK
WRIGHTS FÅGLAR, 3 vol, av Magnus, Wilhelm och Ferdinand von Wright, år 1927
Final bid2,500 SEK
Est4,000 SEK
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor
Final bid200 SEK
Est600 SEK
LENNART JIRLOW, fransk torgvy, färglitografi
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ULRICA HYDMAN VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE, Norrköpings hamn, oljemålning
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ERIC HALLSTRÖM, "Utsikt" pastell
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK
SNURRFÅTÖLJ MED FOTPALL, "Time Out", Conform
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, skogslandskap, oljemålning
Final bid250 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GUSTAV ADOLF FAHLE, "Djupdalsvallen", oljemålning
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, vilt- och fruktstilleben, sannolikt 1900-talets första hälft, oljemålning
Final bid950 SEK
Est600 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKULPTUR, skuret trä, antik, orientalisk
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ANNA PALM DE ROSA, hamninlopp med segelfartyg, akvarell
Final bid19,000 SEK
Est25,000 SEK
GAE AULENTI, bordslampa, "Pipistrello", Martinelli Luce, Italien
Final bid8,000 SEK
Est6,000 SEK
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
FOLKE HENELL, Christansö Bornholm, oljemålning
Final bid200 SEK
Est800 SEK
VETTAR, 3 st, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Pascal Mourgue, Fermob
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
REMMARE, 7 st, gröntonat glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PELARBORD, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
ETAGEHYLLA, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid500 SEK
Est400 SEK
SVEN LIDBERG, boulespelare, färglitografi
Final bid300 SEK
Est600 SEK
OFFICERSSABEL, Sverige, sannolikt m/1899
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
STIG SÖDERSTEN, "Flicka med bok", oljemålning
Final bid550 SEK
Est600 SEK
SVEN LIDBERG, "Tågstationen i Mariefred", färglitografi
Final bid350 SEK
Est800 SEK