SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida_33774a_lg.jpeg
SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Final bidNo bids
Est800 SEK
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_33773a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_33785a_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33509a_8dc638c0d07cb02_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
LARS NORRMAN ( 1915-1979), färglitografi, signerad och numrerad 154/360_33809a_8dc65c1252a7be0_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942_33578a_8dc65046b807d12_lg.jpeg
ALBERT ENGSTRÖM, bokband 15 vol, Albert Bonniers Tryckeri, Stockholm 1942
Final bid250 SEK
Est500 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33707a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est500 SEK
STEELCASE, arbetsstol, "QiVi", 2018_33695a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est500 SEK
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition_33733a_lg.jpeg
SOFIE REFER, taklampor, 1 par, "Bulo SR-1", &Tradition
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
JACKIE LYND, ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft_33720a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est600 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad_33806a_8dc65c12f934b5a_lg.jpeg
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Final bidNo bids
Est300 SEK
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband_33616a_8dc65d4bb7b900c_lg.jpeg
BANG & OLUFSEN, Beomaster Century, för cd- och kassettband
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal _33883a_lg.jpeg
Final bid3,400 SEK
Est7,000 SEK
ARTUR LINDQVIST, 6 st trädgårdsstolar, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft_33820a_lg.jpeg
Final bid7,800 SEK
Est7,000 SEK
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g_33304a_8dc62d934d97c36_lg.jpeg
RING, 14k vitguld, med smaragd och briljantslipade diamanter, tot vikt ca 3,2 g
Final bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto  _33763a_lg.jpeg
LARS TORNØE, väggkrokar, 5 st, "The Dots large", Muuto
Final bid400 SEK
Est800 SEK
RING, 18k guld, med topas ca 1.20 ct och baguettslipade diamanter, tot vikt ca 7,3 g_29962a_lg.jpeg
Final bid14,000 SEK
Est18,000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal_33646a_8dc65051fef39ea_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, fönsterlampor, 1 par, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt_33729a_lg.jpeg
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
TELEFON, Ericofon, sk Kobra, LM ERICSSON, 1900-talets andra hälft_33571a_8dc643681ff7d0c_lg.jpeg
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm_33747a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, av kelimvävnader, ca 50 x 50 cm
Final bid300 SEK
Est2,500 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft_33802a_8dc65089c0ee1b6_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal_33334a_8dc62dc1233fbb8_lg.jpeg
COLLIER, malakit, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt_33608b_8dc65c09417998c_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, windsormodell, 1900-talets mitt
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg_33688a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, stengods, bulldog, ur serien "Kennel", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_33507a_8dc638c4ed14379_lg.jpeg
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Nicolet Watch, 1900-talets andra hälft_33198a_8dc5f9c3658576e_lg.jpeg
Final bid4,400 SEK
Est3,000 SEK
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida_33060a_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Final bid3,800 SEK
Est6,000 SEK
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal_33479a_lg.jpeg
SPEGEL, swedish grace, 1930-tal
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_33375a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_33494a_8dc605a536b756d_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Offecct, 2000-tal_33233a_8dc5ebf32528653_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 6 st, Offecct, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _32861a_8dc5ace18d592e7_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bidNo bids
Est400 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal_32788a_8dc60589b897367_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 21,8 g_33201a_8dc5f9cde5bffef_lg.jpeg
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, tot vikt ca 21,8 g
Final bid7,600 SEK
Est8,000 SEK
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal_33144a_8dc5ebd158ee214_lg.jpeg
ETAGEBORD, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, old, ca 146 x 200 cm_33197a_8dc6058a6ff3b0b_lg.jpeg
ORIENTMATTA, Afghan, old, ca 146 x 200 cm
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SAMLING GULDFÖREMÅL, 5 delar, 18k guld, total vikt ca 8,3 g_33204a_8dc5f9c6141ac50_lg.jpeg
SAMLING GULDFÖREMÅL, 5 delar, 18k guld, total vikt ca 8,3 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida_33420a_lg.jpeg
SIMON LEGALD, fåtölj, "Era Lounge Chair hög", Normann Copenhagen, samtida
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början_33068a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 1 par, barockstil, 1900-talets början
Final bidNo bids
Est800 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal_33484a_lg.jpeg
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_33459a_lg.jpeg
Final bidNo bids
Est300 SEK
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt_33172a_8dc5faf2af5cd7e_lg.jpeg
HERTHA BENGTSSON, 6st, assietter, Blå eld, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"_33213a_8dc5fb1fd76cc9e_lg.jpeg
SERVETTER, 9 st, linnedamast, 1900-tal, mönster "Draken"
Final bid400 SEK
Est300 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade_33249a_8dc60442937ef98_lg.jpeg
MONICA BACKSTRÖM, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, signerade
Final bid200 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm_33408a_lg.jpeg
MATTA, Kelim, galleri, ca 287 x 82 cm
Final bid850 SEK
Est2,500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman_33161a_8dc5f9cce564cb0_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, silver, Svärdstecknet för kungliga svärdsorden, C.F. Carlman
Final bid750 SEK
Est500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft _33125a_8dc5ef18a0e2eb2_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid900 SEK
Est800 SEK