ISHINK, glas, 1900-tal_14565a_8db40ba7829e053_lg.jpeg
ISHINK, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo_14589a_8db40b84341787d_lg.jpeg
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn_14794a_8db426a2f46b62f_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 4 del, röktonat glas, Orrefors, 1900-talets mitt_14710a_8db425129e386f2_lg.jpeg
Final bid350 SEK
Est500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal_14568a_8db40baac321690_lg.jpeg
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal_14640a_8db4263ba9ca963_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TIDSKRIFTER, 5 st, om Marilyn Monroe, mestadels 1950-/60-tal_14863a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm_14556a_8db3ce52ecbe0cf_lg.jpeg
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_14611a_8db40b8cf52bd48_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal_14632a_8db4266baef9422_lg.jpeg
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Final bid3,800 SEK
Est2,000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal_14571a_8db40bb038fb4d3_lg.jpeg
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida_14253a_8db3c26f3be51e8_lg.jpeg
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020_14586a_8db40b858d7a808_lg.jpeg
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal_14759a_8db418a9cb71d96_lg.jpeg
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal_14788a_8db425970b9b27c_lg.jpeg
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SKÅLAR, 3 st, kristall, Orrefors, bl a Sofiero, 1900-/2000-tal_14703a_8db4250d888ca70_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M_14899a_lg.jpeg
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14802a_8db426551726e95_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal_14867a_lg.jpeg
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g_14729a_8db4172e0b21eb2_lg.jpeg
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Final bid850 SEK
Est700 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14801a_8db42654783ed25_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal_14803a_8db42655b05c18e_lg.jpeg
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est500 SEK
BLÄCKHORN  OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal_14782a_8db426463b62f7d_lg.jpeg
BLÄCKHORN OCH PRESS, mässing, Gusums Bruk, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal_14807a_lg.jpeg
LITTERATUR, 22 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", matbord, Danmark_14688a_8db40b97da9fccc_lg.jpeg
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g_12788a_8db4264a9c55a15_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 56 g
Final bid23,000 SEK
Est25,000 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal_14720a_8db418a61de8f10_lg.jpeg
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est700 SEK
VAS, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1016, 1900-tal_14719a_8db418a6cffe426_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est700 SEK
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal_14718a_8db41730fc15faf_lg.jpeg
SKÅL PÅ FAT, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1059/1060, 1900-tal
Final bid4,400 SEK
Est2,000 SEK
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal_14721a_8db418a76e67322_lg.jpeg
CREMEKOPP MED LOCK, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft_14590a_8db40b8a43865ee_lg.jpeg
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal_14637a_8db40eee934ca09_lg.jpeg
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien_14800a_8db42656d3ab74a_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, fåtölj, "Maralunga", Cassina, Italien
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05_14882a_lg.jpeg
PONTUS CARLE (född 1955), olja på duk, signerad och daterad 05
Final bid5,200 SEK
Est4,000 SEK
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien_14796a_8db42721ee44195_lg.jpeg
VICO MAGISTRETTI, soffa, "Maralunga", Cassina, Italien
Final bid7,000 SEK
Est10,000 SEK
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad_14066a_8db3ceb9b52fbce_lg.jpeg
AGNE JOHANSSON, olja på duk, signerad
Final bid450 SEK
Est800 SEK
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft _14336a_8db3cd1f48cfdb0_lg.jpeg
SKALDJURSSERVIS, 7 del, porslin, 1900-talets första hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft _14351a_8db3cd1ca7b08c0_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, trä, allmoge, brännstämplade Arvika, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KORGAR, 2 st, 1900-tal_14220a_8db3cd830ba5734_lg.jpeg
KORGAR, 2 st, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est200 SEK
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda_14238a_8db3cda73df87f7_lg.jpeg
GUNNAR CYRÈN, "Chateau", 20 delar, glas, Kosta Boda
Final bid400 SEK
Est1,200 SEK
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal_14456a_lg.jpeg
HEE WELLING, ett par, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_14574a_8db3cac145a0982_lg.jpeg
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft _14210a_8db3c219f0a71a4_lg.jpeg
BORDSLAMPA, stengods, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est300 SEK
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal_14217a_8db3cd27c720871_lg.jpeg
TAKKRONA, allmoge, sannolikt 1800-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
SOFFBORD, metall, 2000-tal_14572a_8db3ca9d1cd3cdd_lg.jpeg
SOFFBORD, metall, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal_14257a_8db3c28438e82bc_lg.jpeg
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell_14276a_8db3cc044da8724_lg.jpeg
SPEGEL, 1800-tal, mindre modell
Final bid650 SEK
Est400 SEK
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g_14385a_8db3ce648408464_lg.jpeg
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g
Final bid6,000 SEK
Est6,500 SEK