OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ekegård -34_14680a_8db426e989241bc_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt_14711a_8db40bb1069ec86_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal_14810a_lg.jpeg
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MIKAEL KIHLMAN (1953-), etsning, signerade och numrerad 9/30_14890a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal_14567a_8db40bad30d2b96_lg.jpeg
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal_14758a_8db4240945d40c4_lg.jpeg
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
LEKSAKSBIL, "Mystery on Old Fashioned Car", TN, Nomura, Japan, 1900-talets mitt_14660a_8db4242e2d582e5_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal_14776a_8db4250f0db93a0_lg.jpeg
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft _14652a_8db4263ee565356_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft _14744a_8db4173a61066ad_lg.jpeg
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g_14731a_8db4172d2b38165_lg.jpeg
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal_14690a_8db4265d303cc90_lg.jpeg
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HERIZ, orientmatta, galleri, sannolikt 1900-talets första kvartal, ca 90x504 cm_14920a_8db426c621f6a3b_lg.jpeg
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal_14691a_8db426647e25185_lg.jpeg
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
 SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal_14849a_lg.jpeg
SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld_14639a_8db426d9425710a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft _14658a_8db40bb2d43302d_lg.jpeg
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal_14827a_lg.jpeg
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal_14764a_8db4241c2f69b02_lg.jpeg
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld_14638a_8db426e66faf784_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal_14613a_8db40b99f4aa4d6_lg.jpeg
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator_14664a_8db42427b0d633d_lg.jpeg
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29_14679a_8db42723464e854_lg.jpeg
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk_14626a_8db4269510b5609_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk
Final bid6,600 SEK
Est3,000 SEK
 GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal_14861a_lg.jpeg
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida_14254a_8db3c2724fc8939_lg.jpeg
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Final bid700 SEK
Est700 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt_14598a_8db40b9f202fd2e_lg.jpeg
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad_14620a_8db40eeb6c70a64_lg.jpeg
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal_14754a_8db4240b908e4b9_lg.jpeg
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal_14636a_8db4267bea983cb_lg.jpeg
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft _14699a_8db417389306722_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft _14707a_8db426b6d6abfd9_lg.jpeg
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal_14645a_8db4263c855d516_lg.jpeg
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid7,000 SEK
Est800 SEK
VASER OCH DOSA, 1800-tal_14775a_8db426b0c95d933_lg.jpeg
VASER OCH DOSA, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIN, mässing, 1800-tal_14560a_8db40badeffbd2e_lg.jpeg
SKRIN, mässing, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg_14708a_8db41736df031ea_lg.jpeg
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft_14646a_8db42640da8912d_lg.jpeg
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal_14755a_8db4243e8e16cdd_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System_14767a_8db4240ecd5093a_lg.jpeg
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System
Final bid550 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad _14673a_8db40ba38f9d0ad_lg.jpeg
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad
Final bid4,600 SEK
Est6,000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g_14815a_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
GOLVHYLLA, samtida_14584a_8db40b82cb32a50_lg.jpeg
GOLVHYLLA, samtida
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g_12787b_8db42647e814759_lg.jpeg
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal_14622a_8db426b90dc82c1_lg.jpeg
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44_14597a_8db4252354b7de0_lg.jpeg
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g_14839a_lg.jpeg
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal_14580a_8db426508a2e469_lg.jpeg
OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad_14740a_8db426aff06a94f_lg.jpeg
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK