Final bid250 SEK
Est400 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, pressglas, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est200 SEK
BARBIE OCH BOK, tidigt 1960-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GARDINOMTAG, 1 par, bronserad metall, sent 1800-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
YTTERFODER, glas, sannolikt 1700-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KARAFFER, 4 st, glas, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FIGURIN, porslin, Schlaggenwald, art déco, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
BULJONGKOPPAR MED FAT OCH TALLRIKAR, 22 del, porslin, Johnson Bros, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est300 SEK
BESTICK, 6 del, silver, olika modeller, tot vikt ca 224 g
Final bid700 SEK
Est500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SAMLING LITTERATUR, 33 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad Bergfeld
Final bid450 SEK
Est500 SEK
MALMGRYTA, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGUR, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
KOPPARFÖREMÅL, 8 del, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
MÄRKLIN, räls, kartonger och transformator
Final bid250 SEK
Est300 SEK
FRITZ ROSENTHAL (1870-1939), olja på duk, signerad och daterad -29
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft, sannolikt Näfveqvarns bruk
Final bid6,600 SEK
Est3,000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
THOMAS BENTZEN, sidobord, "DLM", HAY, samtida
Final bid700 SEK
Est700 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, 1 par, "Napoleon", Nordiska kompaniet, 1900-talets mitt
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
PLÅTBURKAR, 3 st, 1900-talets mitt, bl a Svea Choklad
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KONSTLITTERATUR, 7 vol, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FIOL, sannolikt tidigt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
VITVINSREMMARE, 8 st, kristall, Val Saint Lambert, Belgien,, signerade, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est600 SEK
VEDSTÄLL, smide, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid7,000 SEK
Est800 SEK
VASER OCH DOSA, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SKRIN, mässing, 1800-tal
Final bid400 SEK
Est400 SEK
YTTERFODER, porslin, Waldemarsudde, Prins Eugen, Gustavsberg
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VAS OCH BORDSLAMPOR, 3 del, keramik, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
NATTVAKTSUR, mässing, sekelskiftet 1900, märkt Bürk's System
Final bid550 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsbergs Studio, signerad
Final bid4,600 SEK
Est6,000 SEK
ÖRHÄNGEN OCH BROSCH, 18k guld, tot vikt ca 6,9 g
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
GOLVHYLLA, samtida
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
ALLIANSRING, 18k tvåfärgat guld, med mindre diamanter, tot vikt ca 7 g
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
MARIA LANNERSTEDT, akryl, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, dam, 1900-tal, strl ca 44
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
HERRARMBANDSUR, 14k guld, Certina, automatisk, tot vikt ca 27 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14k guld, Genevé, 14k guld, 1970-tal
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
HANS ARNOLD (1925-2010), färglitografi, signerad
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK