VINGLAS, 6 st, glas, "Björkstubbe", Eugen Montelin, Reijmyre glasbruk_15170a_lg.jpeg
VINGLAS, 6 st, glas, "Björkstubbe", Eugen Montelin, Reijmyre glasbruk
Final bid250 SEK
Est300 SEK
JARDINIÈRE, nysilver och kristall, Danmark, 1800-/1900-tal_15002a_8db47d3d1e4b9c0_lg.jpeg
JARDINIÈRE, nysilver och kristall, Danmark, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-talets andra hälft _15011a_8db47deddb7ff22_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNING, 1800-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est500 SEK
KANDELABER, trä, Södra Dalarnas Hemslöjdsförening Hedemora, 1900-talets andra hälft _15188a_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, 1900-tal_15054a_8db47d8e1f27b51_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 delar, rokokostil, 1900-tal_15065a_8db47e6804f7c56_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad _15021a_8db47e19630f654_lg.jpeg
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad _15022a_8db47e1881c9074_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
OLGA SEMENOVA (Ryssland, född 1953), akvarell, signerad _15023a_8db47e140ac5855_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell_15060a_8db46628ac91fc8_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Final bid1,200 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt 2,9 g_15041a_8db47e4fb76ff7a_lg.jpeg
ARMBAND, 2 st, 18k guld, tot vikt 2,9 g
Final bid1,000 SEK
Est1,200 SEK
SAMLING BESTICK, silver, tot vikt ca 280 g_14943a_8db47e3993e4487_lg.jpeg
SAMLING BESTICK, silver, tot vikt ca 280 g
Final bid1,400 SEK
Est600 SEK
_15064a_8db47ef90b30c93_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est400 SEK
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av slåtterblomma, Gustavsberg_14907a_8db47cba301e736_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, stengods, motiv av slåtterblomma, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est300 SEK
RING, 18k roséguld, med rubiner tot ca 0.56 ct, vikt ca 3 g_15049a_8db471ff60688b8_lg.jpeg
RING, 18k roséguld, med rubiner tot ca 0.56 ct, vikt ca 3 g
Final bid5,000 SEK
Est7,000 SEK
PHILIPPE STARCK, stolar, 1 par, "Eros", Kartell, Italien_14625a_8db40b876c4614c_lg.jpeg
PHILIPPE STARCK, stolar, 1 par, "Eros", Kartell, Italien
Final bid1,600 SEK
Est1,200 SEK
KRYDDHYLLA, Pyro, Gustavsberg_14737a_8db4265f56259ed_lg.jpeg
KRYDDHYLLA, Pyro, Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BESTICK, 40 del, silver, modell Haga, bla Stockholm 1959, tot vikt exkl knivar ca 570 g_14728a_8db4172c80b95a7_lg.jpeg
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
SNAPSGLAS OCH LIKÖRGLAS, 9 del, 1800-tal_14563a_8db40ba6ed0cb15_lg.jpeg
SNAPSGLAS OCH LIKÖRGLAS, 9 del, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
PETER PAUL RUBENS, efter, 3 st, gravyrer, 1700-/1800-tal_14686a_8db426e7d6ccdab_lg.jpeg
PETER PAUL RUBENS, efter, 3 st, gravyrer, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985), efter, färglitografisk affish, 1964_14916a_8db426ba9273e98_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal_14793a_8db4251e8b6f313_lg.jpeg
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, märkt MY, 2000-tal_14799a_8db4264f42794f7_lg.jpeg
ARMBAND, sterlingsilver, märkt MY, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est200 SEK
PAPPERSKORG, skinn och mässing, 1900-talets första hälft _14750a_8db424532fc53a3_lg.jpeg
PAPPERSKORG, skinn och mässing, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est200 SEK
MÄRKLIN, 20 st, vagnar, Tyskland, 1900-talets andra hälft _14663b_8db42428fde277a_lg.jpeg
MÄRKLIN, 20 st, vagnar, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est800 SEK
TERRIN OCH UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-talets andra del_14559a_8db40ba5c7c8a0c_lg.jpeg
TERRIN OCH UPPLÄGGNINGSFAT, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-talets andra del
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning efter Francesco Guardi, signerad F Meuller, sannolikt 1900-talets första hälft _14675a_8db426b39d88556_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning efter Francesco Guardi, signerad F Meuller, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid850 SEK
Est2,000 SEK
TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal_14745a_8db418a4126866b_lg.jpeg
TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Final bid2,000 SEK
Est1,000 SEK
SÅSSKÅL OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 3 del, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal_14749a_8db417361dc8c5d_lg.jpeg
SÅSSKÅL OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 3 del, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal_14747a_8db418a581c15c9_lg.jpeg
FÖRRÄTTSTALLRIKAR, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
ASSIETTER, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal_14748a_8db418a3325abe2_lg.jpeg
ASSIETTER, 13 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Final bid550 SEK
Est400 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal_14746a_8db418a4dca8b0c_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 12 st, flintgods, "Pagod", Rörstrand, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
MÄRKLIN, diesellok, 3021, Tyskland_14661a_8db42435288ae59_lg.jpeg
MÄRKLIN, diesellok, 3021, Tyskland
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal_14792a_8db42662c7b5bc2_lg.jpeg
HERRBETJÄNT, Italien, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn_14874a_lg.jpeg
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Final bid400 SEK
Est600 SEK
MÄRKLIN, 3 st, lok, Tyskland, nr E6302, 89005 samt 3029_14662a_8db40ee7ea5cad2_lg.jpeg
MÄRKLIN, 3 st, lok, Tyskland, nr E6302, 89005 samt 3029
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SYSKONRING, 18k vitguld, med 2 briljantslipade diamanter tot ca 0,30 ct, vikt ca 3 g_12793a_8db426490fb7d24_lg.jpeg
SYSKONRING, 18k vitguld, med 2 briljantslipade diamanter tot ca 0,30 ct, vikt ca 3 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
FRANCO COSTA (1934-2015), färgserigrafi, signerad och numrerad 208/250
_14631a_8db426b82ef6f4c_lg.jpeg
Final bid3,000 SEK
Est2,000 SEK
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal_14738a_8db4265812e638c_lg.jpeg
KLAFFBORD, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum_14669a_8db40bac77ffad1_lg.jpeg
KANDELABER, mässing, Metallslöjden Gusum
Final bid450 SEK
Est300 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal_14612a_8db40b8d82f79fb_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
MATSALSMÖBEL, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft_14689a_8db40ba0e54eceb_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 9 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
FRITZ GRAHN (1910-1989), blyerts, signerad _14893a_lg.jpeg
FRITZ GRAHN (1910-1989), blyerts, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄLLINGKLOCKA, mässing, sannolikt 1800-tal_14774a_8db426c1d01682c_lg.jpeg
VÄLLINGKLOCKA, mässing, sannolikt 1800-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SYBORD, 18/1900-tal_14600a_8db40b8ae26986a_lg.jpeg
SYBORD, 18/1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft_14570a_8db40bafad537c0_lg.jpeg
ÄGGKOPPAR, 8 st, koppar, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal_14641a_8db4263af00b87b_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, tidigt 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SIGURD WALLIN, 3 vol, "Nordiska Museets möbler från svenska herremanshem"_14751a_8db40ef0b8bd7ea_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est300 SEK