SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft _22441a_8dbc64e548ab571_lg.jpeg
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 108 del, nysilver, modell Vasa, GAB, 1900-tal_22315a_8dbc4e3a455fced_lg.jpeg
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
KARMSTOL, 1950-/60-tal_22354a_8dbc6695cafad71_lg.jpeg
KARMSTOL, 1950-/60-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt_22427a_8dbc59de8bfd18e_lg.jpeg
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft_22282a_8dbc4e5706f3bf6_lg.jpeg
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VITVINSREMMARE, 9 st snarlika, glas, 1900-talets andra hälft_22307a_8dbc4e264944c72_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, silver, 1900-talets början_22502a_8dbc645328be7d9_lg.jpeg
FICKUR, silver, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g_22554a_8dbc65a49cbdb48_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal_22725a_lg.jpeg
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 SNAPSGLAS, 6 st, glas, "Gustav III" Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_22418a_8dbc5a2dfbc6a44_lg.jpeg
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g_22585a_8dbc64545813886_lg.jpeg
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft _22426a_8dbc59dd9bf8c65_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est500 SEK
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940_22596a_8dbc6453c06c755_lg.jpeg
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940
Final bid100 SEK
Est300 SEK
 AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal_22682a_lg.jpeg
AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna._22297a_8dbc4e29651ab6f_lg.jpeg
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna.
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22362a_8dbc4c92a2bbd41_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda, signerad och numrerad 5925_22272a_8dbc4e255e9fb22_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_22416a_8dbc5a215bc1bb3_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal_22694a_lg.jpeg
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal_22301a_8dbc59c9d45ab39_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SÅSSLEV OCH KOMPOTTSKED, silver, svenska stämplar 1935/1959, tot vikt ca 51 g_22566a_8dbc65aff1cb1c9_lg.jpeg
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft_22698a_lg.jpeg
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal_22809a_lg.jpeg
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors_22771a_lg.jpeg
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors
Final bid12,000 SEK
Est15,000 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala_22409a_8dbc5a2e9623ad2_lg.jpeg
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BARNDRAGSPEL, Hohner Mignon I, Tyskland, 1900-tal_22517a_8dbc59d8ac0941c_lg.jpeg
BARNDRAGSPEL, Hohner Mignon I, Tyskland, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
GUNNAR NYLUND, 1 par ytterfoder, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft _22322a_8dbc4e533dadf6e_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt inkl band ca 16 g_22587a_8dbc6450a9c831c_lg.jpeg
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt inkl band ca 16 g
Final bid7,000 SEK
Est8,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad ET Larsson 1969_22573a_8dbc640f55c287c_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad ET Larsson 1969
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SILVERSMYCKEN, bla 1900-talets mitt_22440a_8dbc644a81ce218_lg.jpeg
SILVERSMYCKEN, bla 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
TAKKRONA, mässing, 1900-talets mitt_22408a_8dbc59cb9febe60_lg.jpeg
TAKKRONA, mässing, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft_22385a_8dbc4cb597d1871_lg.jpeg
GOLVLAMPA, Hemi, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
THEODOR MADSEN, figurin, porslin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft _22425a_8dbc5a25e86aeec_lg.jpeg
THEODOR MADSEN, figurin, porslin, Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BARPALL, gjutjärn, samtida_22472a_8dbc6690791ee53_lg.jpeg
BARPALL, gjutjärn, samtida
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
VÄGGLAMPA, keramik, Norrmans Motala, 1900-talets andra hälft_22730a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LEKSAKSBIL, gjutjärn, AB Skoglund & Olson Gefle, 1900-talets första hälft _22597a_8dbc64413f15998_lg.jpeg
LEKSAKSBIL, gjutjärn, AB Skoglund & Olson Gefle, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, golvlampa, Wästberg, W 126, 2000-tal_22370a_8dbc33715526c0e_lg.jpeg
Final bid650 SEK
Est800 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Star", medium_22707a_lg.jpeg
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Star", medium
Final bid400 SEK
Est600 SEK
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida _22531a_8dbc5a4a0473700_lg.jpeg
STÅBORD, Byarums Bruk, samtida
Final bid550 SEK
Est800 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), olja på duk, signerad och daterad 1939_22648a_lg.jpeg
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
SERVISPORSLIN, 3 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft _22540a_8dbc6424a47b793_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 3 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft _22321a_8dbc4e2720dd958_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, porslin, Meissen, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TERRIN, porslin, Meissen, 1900-tal_22349a_8dbc4e2def13246_lg.jpeg
TERRIN, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissen, 1900-tal_22344a_8dbc4e2ae04ffc4_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SERVISPORSLIN, 6 del, porslin, Meissen, 1900-tal_22346a_8dbc4e34a43a2e2_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 6 del, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft _22539a_8dbc642402fb0b3_lg.jpeg
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
KAFFEKANNA OCH SOCKERSKÅL, porslin, Meissen, 1900-tal_22345a_8dbc4e33f481b4c_lg.jpeg
KAFFEKANNA OCH SOCKERSKÅL, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KAFFESERVIS, 26 del, porslin, Meissen, 1900-talets andra hälft _22538a_8dbc64263ca3857_lg.jpeg
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK