SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ASK, tenn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CARMOSÉRING, silver, med blå och vita stenar, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Final bid400 SEK
Est800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, "DS", manuell, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
COLLIER, 4 st, bärnsten, horn och förgyllt silver, 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est500 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Final bid700 SEK
Est700 SEK
Final bid200 SEK
Est600 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Final bid7,200 SEK
Est9,000 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid4,800 SEK
Est800 SEK
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,800 SEK
Final bid13,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Final bid15,000 SEK
Est3,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid15,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
Final bid15,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK