SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft_33908a_8dc6b4860c2210b_lg.jpeg
SERVERINGSVAGN, ek, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
ASK, tenn, 1900-tal_33923a_8dc6a7cc2a79c28_lg.jpeg
ASK, tenn, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft _33919a_8dc6a7c98394168_lg.jpeg
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal_34014a_8dc6aabea89badf_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CARMOSÉRING, silver, med blå och vita stenar, 1900-talets andra hälft _33325a_8dc62ddaef4ed36_lg.jpeg
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal_34140a_lg.jpeg
VAS, glas, Orrefors, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm_33980a_8dc6b727795a105_lg.jpeg
ORIENTMATTA, ca 155 x 206 cm
Final bid400 SEK
Est800 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
 BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt_34022a_8dc6b72245488a4_lg.jpeg
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est800 SEK
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, "DS", manuell, 1900-talets mitt_34025a_8dc6a96d478d2ee_lg.jpeg
Final bid700 SEK
Est1,500 SEK
COLLIER, 4 st, bärnsten, horn och förgyllt silver, 1900-talets mitt_34068a_8dc6b72c9a3f02a_lg.jpeg
Final bid750 SEK
Est500 SEK
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt_33928a_8dc6a7cf2d97aad_lg.jpeg
LEKSAKSBILAR, 4 st, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal_33982a_8dc6ab7c90883ba_lg.jpeg
SKOR, curlingkängor, Bally, storlek 39, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_33973a_8dc6aad4004ae3e_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g_33941a_8dc6a7f93e6436e_lg.jpeg
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med skurna snäckskalskaméer, tot vikt ca 2,2 g
Final bid700 SEK
Est700 SEK
SPINDELUR, Elgin Natl Watch Co, silver, 1900-talets första hälft_33900a_8dc6a7e7c037d91_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est600 SEK
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början_33792a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, Frankrike, 1900-talets början
Final bid7,200 SEK
Est9,000 SEK
ARMBANDSUR, stål, Atlantic, "Världsmästarur", 1900-talets mitt_34036a_8dc6a967880addf_lg.jpeg
Final bid300 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal_34039a_8dc6a966e12ceb3_lg.jpeg
FICKUR, 2 st, silver, bla LUC, 1800-/1900-tal
Final bid650 SEK
Est400 SEK
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal_33901a_8dc6a7ca34a8e53_lg.jpeg
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SALTKAR MED SKEDAR, 1 par, silver, insats i glas, GEWE, 1953, vikt exkl glasinsats ca 42 g_33974a_8dc6a7e07fdc498_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est300 SEK
CHRISTIAN DIOR, handväska, textil och läder, 1900-talets andra hälft_34006a_8dc6aab8b5192ce_lg.jpeg
Final bid4,800 SEK
Est800 SEK
HERRARMBANDSUR, 2 st, stål, bla Raketa Ryssland, 1900-talets andra hälft_34038a_8dc6a96659f7b19_lg.jpeg
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KISTA, 1700-talets andra hälft_34033a_8dc6b721aa25ce7_lg.jpeg
KISTA, 1700-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947_33952a_8dc6a7e2951b616_lg.jpeg
RINGAR, 2 st, silver, bla svenska stämplar 1947
Final bid200 SEK
Est300 SEK
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411_33903a_8dc6b48b125293c_lg.jpeg
GITARR, akustisk, Oscar Teller, modell 411
Final bid200 SEK
Est400 SEK
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
STIG LINDBERG, skål, fajans, Gustavsberg, 1900-talets mitt
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,800 SEK
Final bid13,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Final bid15,000 SEK
Est3,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
Final bid15,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
BYRÅ, swedish modern, 1930-/40-tal
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
Final bid15,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK