TRYCK PÅ GLAS, 1 par, omkring år 1900
Final bid200 SEK
Est600 SEK
FAT, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
JOHAN GEORGE GERSTENHAUER, sittande kvinna, oljemålning
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
KOPP MED FAT, porslin, Meissen, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est1,000 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
JOAN MIRÓ, Album 19 / Planche 19, litografi, 1961
Final bid9,300 SEK
Est8,000 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st karmstolar, "Eames plastic chair DAW", Vitra
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK
SIGILL, 3 st, bla brons 1900-talets början
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ASK, Kina, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
KANDELABER, nysilver, art déco, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, mässing, kandelaber, modell L67, Markaryd
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
PIERO LISSONI, soffa, "Box", Living Divani, Italien
Final bid5,000 SEK
Est3,000 SEK
ALPINSKIDOR, 1 par, Head, Åre 2019, VM
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
SMEG, kylskåp
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
BÄNK, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
TITTOT, skulptur, Kina, glas, signerad
Final bid600 SEK
Est800 SEK
PHILIPPE STARCK, karmstolar, 1 par, "Louis Ghost", Kartell
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 67 delar, "Gammal Fransk", nysilver
Final bid750 SEK
Est1,500 SEK
Final bid650 SEK
Est800 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, "Saga", tot vikt ca 163 g
Final bid750 SEK
Est800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, brons
Final bid6,400 SEK
Est8,000 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 2 st, 1800-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, Virginia Beach, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-/1900-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
LOUISE CAMPBELL, taklampa, "Collage", för Louis Poulsen, Danmark
Final bid3,000 SEK
Est3,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 10 g
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Kina, 1900-tal, porslin
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 19,3 g
Final bid7,200 SEK
Est6,500 SEK
HERRARMBANDSUR, Seiko, "Sportura Chronograph", Japan, stål
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
KARL ROHRHIRSCH, landskap, olja på duk
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
HARALD WIBERG, älg, blyerts
Final bid650 SEK
Est400 SEK
YRJÖ EDELMANN, skrynklat papper, färglitografi
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
FICKUR, Thomas White, London, silver, emaljerad urtavla
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
CAMÉRING, 18k guld, svenska stämplar JP 1941, vikt 2,5 g
Final bid600 SEK
Est800 SEK
LITTLE LIFFNER, axelremsväska, vinrött skinn
Final bid550 SEK
Est1,000 SEK
HERMÈS, armband, "Clic H"
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
MARC JACOBS, axelremsväska, grått skinn
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, "Argenta", Gustavsberg, stengods
Final bid550 SEK
Est400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 37 delar, "Blå Blomst", servisporslin
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 5 st stolar, "DSR" Vitra
Final bid2,900 SEK
Est3,500 SEK
FIGURINER, 2 st, Daum, Frankrike
Final bid550 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets första hälft, stilleben, oljemålning
Final bid500 SEK
Est400 SEK
OMEGA, De Ville, herrarmbandsur, guld på stål, quartz
Final bid2,200 SEK
Est1,200 SEK
INDUSTRISKÅP, 1900-tal, plåt, grålackerat
Final bid2,200 SEK
Est1,000 SEK