KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g_14385a_8db3ce648408464_lg.jpeg
KLACKRINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g
Final bid6,000 SEK
Est6,500 SEK
LYKTA, mässing, 1900-tal_14209a_8db3c217ded5637_lg.jpeg
LYKTA, mässing, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal_14506a_lg.jpeg
CHARLES OCH RAY EAMES, 4 st loungestolar, "DCM", Vitra, 2000-tal
Final bid4,200 SEK
Est8,000 SEK
STOLAR, 3 st, Arper, 2000-tal_14418a_lg.jpeg
STOLAR, 3 st, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BRICKA, nysilver, C G Råström, 1900-talets mitt_14339a_8db3ce7da512b58_lg.jpeg
BRICKA, nysilver, C G Råström, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING MINIATYRER, plast, modellfigurer, 1900-talets andra hälft _14241a_8db3c287dcfe1fc_lg.jpeg
SAMLING MINIATYRER, plast, modellfigurer, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SAMLING SILVER, 5 del, tot vikt ca 223 g_14291a_8db3c28aa046fb4_lg.jpeg
SAMLING SILVER, 5 del, tot vikt ca 223 g
Final bid1,100 SEK
Est700 SEK
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-talets andra hälft _14380a_8db3ce4f9cd28c0_lg.jpeg
BORDSDEKORATIONER, 1 par, vitmetall, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est200 SEK
VAS, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal_14337a_8db3cd18847a588_lg.jpeg
VAS, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt_14345a_8db3ce5c7f1cbf0_lg.jpeg
VÄGGLYSTRAR, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 11/300_14470a_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), färglitografi, signerad och numrerad 11/300
Final bid250 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft _14082a_8db3cd26b9a35ef_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORD, Vitra Display, samtida, längd 285 cm_14216a_8db3b6fce68fb3c_lg.jpeg
BORD, Vitra Display, samtida, längd 285 cm
Final bid3,600 SEK
Est5,000 SEK
ARVID JACOBSSON (1881-1966), Tillskriven, olja på duk
_14399a_8db3cbf969b0fbc_lg.jpeg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal_14332a_8db3ce56f20a1ad_lg.jpeg
TEXTIL, paisley, ull, 1800-/1900-tal
Final bid750 SEK
Est400 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell_14262a_8db3c272f316c4f_lg.jpeg
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
BENGT ENGMAN, dalmålning, olja på duk, signerad_14402a_8db3cbf8a5158a9_lg.jpeg
BENGT ENGMAN, dalmålning, olja på duk, signerad
Final bid6,000 SEK
Est2,000 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal_14328a_8db3cc04e8791de_lg.jpeg
SPEGLAR, 1 par, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est600 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning_14573a_8db3cac0d3d799b_lg.jpeg
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Final bid600 SEK
Est400 SEK
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt_14551a_8db3c2c659e8a01_lg.jpeg
RESEGRAMMOFON, His masters voice, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
KLOCKOR, 3 st, bla armbandsur Tissnis 1900-talets mitt _14477a_lg.jpeg
KLOCKOR, 3 st, bla armbandsur Tissnis 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 18k guld, tot vikt ca 11,6 g_14390a_8db3ce714415804_lg.jpeg
RINGAR, 18k guld, tot vikt ca 11,6 g
Final bid4,600 SEK
Est5,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,3 g_14389a_8db3ce6fff01bbd_lg.jpeg
RING, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
TALLRIKAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_14298a_8db3c2fa523ba0f_lg.jpeg
TALLRIKAR OCH SKÅL, 4 del, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _14537a_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal_14303a_8db3c28f23ae7a2_lg.jpeg
FAT, 2 st, tenn, 1700-/1800-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
MINIATYRER, 22 st, porslin, Holland, 1900-talets andra hälft _14299a_8db3cbdf8c6851c_lg.jpeg
MINIATYRER, 22 st, porslin, Holland, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est300 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016_4304a_8da7622995908d0_lg.jpeg
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Final bid250 SEK
Est400 SEK
NINTENDO 64, med 2 handkontroller och 6 spel_14239a_8db3ce83b4ae192_lg.jpeg
NINTENDO 64, med 2 handkontroller och 6 spel
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
AMIE STÅLKRANTZ, figur, stengods_14301a_8db3cbdebef30ed_lg.jpeg
AMIE STÅLKRANTZ, figur, stengods
Final bid250 SEK
Est300 SEK
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft _14084a_8db3c20cc5cf7ab_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_14300a_8db3c2fd188a593_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid550 SEK
Est300 SEK
JOHN THORGREN (1918-2000), olja på duk, signerad och daterad -81_14391a_8db3cbffeea9857_lg.jpeg
JOHN THORGREN (1918-2000), olja på duk, signerad och daterad -81
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
SOFFA, björk, tidigt 1900-tal_14207a_8db39ecdf10ae09_lg.jpeg
SOFFA, björk, tidigt 1900-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad M Skogsberg_14393a_8db3cbf9fcb3f45_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad M Skogsberg
Final bid400 SEK
Est300 SEK
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 18,9 cm_14243a_8db3ce5b6c2d479_lg.jpeg
CERTINA, damarmbandsur, 18k guld, med diamanter, tot vikt ca 18,9 cm
Final bid6,000 SEK
Est6,000 SEK
IVAR MORSING (1919-2009), olja på pannå, signerad_14522a_lg.jpeg
IVAR MORSING (1919-2009), olja på pannå, signerad
Final bid1,100 SEK
Est1,200 SEK
SPINDELUR, silver, 1800-tal_14074a_8db3c15f38becc3_lg.jpeg
SPINDELUR, silver, 1800-tal
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, Fröseke, 1900-talets andra hälft _14525a_lg.jpeg
SPEGEL, Fröseke, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
TRILLER TOBO, vas, stengods, signerad_14073a_8db3c15de16f453_lg.jpeg
TRILLER TOBO, vas, stengods, signerad
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SKULPTUR, sten, sannolikt 1800-tal_14215a_8db3c16a547aa80_lg.jpeg
SKULPTUR, sten, sannolikt 1800-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,500 SEK
VAS, silver, GAB Stockholm 1927, vikt ca 308 g_14350a_8db3cd15e0d47f6_lg.jpeg
VAS, silver, GAB Stockholm 1927, vikt ca 308 g
Final bid1,500 SEK
Est1,500 SEK
SKULPTUR, svartek efter regalskeppet Vasa_14346a_8db3ce4c1c31c8e_lg.jpeg
SKULPTUR, svartek efter regalskeppet Vasa
Final bid1,800 SEK
Est300 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Aria", golvlampa, Örsjö Belysning, formgiven 2005 för Operakällaren i Stockholm_14407a_lg.jpeg
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
INGEGERD SILOW, 2 st, rölakan, 1900-talets andra hälft _14064a_8db3ced54dac6de_lg.jpeg
INGEGERD SILOW, 2 st, rölakan, 1900-talets andra hälft
Final bid2,800 SEK
Est1,000 SEK
SELTERGLAS, 7 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk_14310a_8db3cbeee2dbddd_lg.jpeg
SELTERGLAS, 7 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Final bid400 SEK
Est300 SEK
TAKLYKTA, metall och glas, sannolikt 1900-talets första hälft_14223a_8db3cc0d76a837d_lg.jpeg
TAKLYKTA, metall och glas, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SIMON LEGALD, 1 par barstolar "Form", Norrman Copenhagen, samtida _14290a_8db3cbdd977b564_lg.jpeg
SIMON LEGALD, 1 par barstolar "Form", Norrman Copenhagen, samtida
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK