ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-tal_22012a_8dbbf3a8921ea2e_lg.jpeg
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TOM DIXON, pendellampa, stål, "Etch"_22039a_8dbbdcb5ac61cd9_lg.jpeg
TOM DIXON, pendellampa, stål, "Etch"
Final bid350 SEK
Est500 SEK
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal_22094a_8dbbf3a7d00dc25_lg.jpeg
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1700-/1800-tal, otydligt signerad_22048a_8dbc0098fe9fee7_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1700-/1800-tal, otydligt signerad
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
COLLIER, silver, 1900-tal_22037a_8dbc02da10412ef_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ANDERS PEHRSON, skrivbordslampa, "Simris", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft _22244a_8dbc02f714aa6c5_lg.jpeg
ANDERS PEHRSON, skrivbordslampa, "Simris", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
KARAFF, glas, etsad dekor med datering 1833_22117a_8dbc0331bdc4594_lg.jpeg
KARAFF, glas, etsad dekor med datering 1833
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, av Kelimvävnader_22121a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, av Kelimvävnader
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st arkivskåp, Montana, 2000-tal_22083a_8dbbf398404dbf8_lg.jpeg
PETER J LASSEN, 2 st arkivskåp, Montana, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, bronserad_22130a_lg.jpeg
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, bronserad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
FICKUR, 14k guld, savonett, 1905, tot vikt ca 29 g_21993a_8dbc02d8d8a931f_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, savonett, 1905, tot vikt ca 29 g
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, USA, 1900-talets andra hälft_22049a_8dbbe62ee50a031_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 del, USA, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
ÖRSJÖ BELYSNING, vägglampa, "PJ70", Box Arkitekter, 2000-tal_22105a_8dbbf7159c17dc2_lg.jpeg
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal_22254a_lg.jpeg
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Gemla, 1990-tal_22118a_8dbc031d42b51ee_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 6 st, Gemla, 1990-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida _22265a_lg.jpeg
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Final bid400 SEK
Est600 SEK
 CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015_22097a_8dbbf3a28476d25_lg.jpeg
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Final bid5,800 SEK
Est7,000 SEK
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal_22167a_lg.jpeg
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal_22070a_8dbbf71021867bb_lg.jpeg
TRÄDGÅRDSLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "21387 Blåklockorna", signerad AB MMF_22087a_8dbc02f3fba15cf_lg.jpeg
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "21387 Blåklockorna", signerad AB MMF
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22024a_8dbc02d0fd2d064_lg.jpeg
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets början_22015a_8dbbf39d4434d41_lg.jpeg
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal_22252c_lg.jpeg
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1980_22076a_8dbbf560cb9b21a_lg.jpeg
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1980
Final bid750 SEK
Est800 SEK
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal_22050a_8dbbf3969f808e3_lg.jpeg
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal_22080a_8dbc00a446e157a_lg.jpeg
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
VÄSKA, textil av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft_22053a_8dbc00a0e15a1be_lg.jpeg
VÄSKA, textil av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
 RESEGRAMMOFON, "Polydor-Electrix", 1900-tal_21961a_lg.jpeg
RESEGRAMMOFON, "Polydor-Electrix", 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LOUIS VUITTON, resväska, Pegase 45_21590a_8dbb9bd22ac2ebd_lg.jpeg
LOUIS VUITTON, resväska, Pegase 45
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
ARMBANDSUR, Hanowa, Swiss Military, stål, samtida_21877a_lg.jpeg
ARMBANDSUR, Hanowa, Swiss Military, stål, samtida
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa "Sempe W103 S1", för Wästberg, 2000-tal_21970a_lg.jpeg
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PALL, furu, 1900-talets andra hälft _21711a_8dbba99815f7e36_lg.jpeg
PALL, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal_21797a_8dbbb5e277858e9_lg.jpeg
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKRIN, rotfanér, 1800-talets andra hälft _21643a_8dbbb40f6a288e7_lg.jpeg
SKRIN, rotfanér, 1800-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SOFFGAVLAR, gjutjärn, 1900-talets första hälft_21604a_8dbb9bbffb32a81_lg.jpeg
SOFFGAVLAR, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, art nouveaustil, patinerat gjutgods, 1900-/2000-tal_21676a_8dbba9aaa7fe426_lg.jpeg
BORDSLAMPA, art nouveaustil, patinerat gjutgods, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft _21749a_8dbbb6c4adf5567_lg.jpeg
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Final bid5,000 SEK
Est7,000 SEK
MODELLSKEPP, "Stint", Bremen, 1900-tal_21625a_8dbba9adc6a825f_lg.jpeg
MODELLSKEPP, "Stint", Bremen, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, patinerad metall, 1800-/1900-tal_21677a_8dbba9ac3631a2c_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, patinerad metall, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TALLRIKAR, 7 st, Kina, sannolikt 1800-tal_21809a_8dbba9d0f595323_lg.jpeg
TALLRIKAR, 7 st, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid850 SEK
Est500 SEK
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal_21781a_8dbbb422c88f364_lg.jpeg
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal_21709a_8dbba9a521caff5_lg.jpeg
BYRÅ, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, Gustavsberg_21844a_8dbbb420eb69c1c_lg.jpeg
Final bid750 SEK
Est600 SEK
KRYDDSNURRA, Digsmed, Danmark, 1960-tal_21818a_8dbbb5e341fc20e_lg.jpeg
KRYDDSNURRA, Digsmed, Danmark, 1960-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-/2000-tal_21646a_8dbb9bc1828e038_lg.jpeg
BOKHYLLA, England, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1900-talets andra hälft_21697a_8dbbaaa0198bd16_lg.jpeg
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal_21725a_8dbbb40094e9571_lg.jpeg
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft _21647a_8dbb9bd72147aae_lg.jpeg
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK