PETER J LASSEN, 3 st skåpsmoduler, Montana, 2000-tal_22082a_8dbbf395e091612_lg.jpeg
PETER J LASSEN, 3 st skåpsmoduler, Montana, 2000-tal
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
GEORGE NELSON, väggur, "Ballclock", Vitra, 2000-tal_22075a_8dbc032b54de958_lg.jpeg
GEORGE NELSON, väggur, "Ballclock", Vitra, 2000-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPA, marmor, 1900-talets andra hälft_22086a_8dbc02e8b9e6534_lg.jpeg
BORDSLAMPA, marmor, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GRAVYR, 1800-tal, "Friaredans i Delsbo"_22218a_lg.jpeg
GRAVYR, 1800-tal, "Friaredans i Delsbo"
Final bid400 SEK
Est600 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22023a_8dbc02d3ff536b8_lg.jpeg
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid3,600 SEK
Est1,800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal_22062a_8dbc009503f355d_lg.jpeg
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutjärn, 1800-/1900-tal
Final bid950 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 22,5 gram_22027a_8dbc03206a7c913_lg.jpeg
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 22,5 gram
Final bid9,200 SEK
Est11,000 SEK
FAT, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 140 g_22066a_8dbc02e42dc69fb_lg.jpeg
FAT, silver, England, 1800-/1900-tal, vikt ca 140 g
Final bid700 SEK
Est600 SEK
ILLUM WIKKELSØ., fåtölj med fotpall, "Capella", N Eilersen, Danmark, 1960-tal_22279a_8dbbfe1b094c02f_lg.jpeg
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-tal_22044a_8dbc02e2a4bafcd_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, marmor, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
KÄPPAR, 2 st, med silverkrycka, 1900-tal_22008a_8dbc009699dd2d0_lg.jpeg
KÄPPAR, 2 st, med silverkrycka, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BING OCH GRÖNDAHL, 4 del, porslin, "Måsen", 1900-talets andra hälft _22042a_8dbc02e016b01e0_lg.jpeg
BING OCH GRÖNDAHL, 4 del, porslin, "Måsen", 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk_21873a_8dbbf5627ab0490_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk
Final bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
TAKLAMPA, från SJ järnvägar, 1900-talets första hälft_22067a_8dbbf55743816ef_lg.jpeg
TAKLAMPA, från SJ järnvägar, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, tidigt 1800-tal_22040a_8dbc032cf9d5dd2_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22019a_8dbc02dd3482729_lg.jpeg
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)_22020a_8dbc02d7118dc13_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,300 SEK
Est1,800 SEK
MATSALSSKÅP, Åmells, 1900-talets andra hälft _22276a_8dbc0326d0b3023_lg.jpeg
MATSALSSKÅP, Åmells, 1900-talets andra hälft
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
YTTERFODER, KOPP OCH SKÅLAR, 4 del, keramik, orientaliska, bla 1800-tal_21788a_8dbbb4124dd7d04_lg.jpeg
YTTERFODER, KOPP OCH SKÅLAR, 4 del, keramik, orientaliska, bla 1800-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
PATRICIA URQUIOLA, karmstol, Italien, EMU, 2000-tal_22100a_8dbbf564c879a62_lg.jpeg
PATRICIA URQUIOLA, karmstol, Italien, EMU, 2000-tal
Final bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal_22103a_8dbbf553fce4ab0_lg.jpeg
TAKLAMPA, "Jeeves", Innermost, 2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
INNERMOST, bordslampa, "Asteroid", Koray Ozgen, Frankrike, samtida_22107a_8dbbf555a7cf1e9_lg.jpeg
INNERMOST, bordslampa, "Asteroid", Koray Ozgen, Frankrike, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, "Regnaholm", IKEA, ur 1700-talsserien_22058a_8dbbf71b7834614_lg.jpeg
SPEGELLAMPETTER, 1 par, "Regnaholm", IKEA, ur 1700-talsserien
Final bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Gärsnäs, 2000-tal, snurrbara_22161a_lg.jpeg
KARMSTOLAR, 4 st, Gärsnäs, 2000-tal, snurrbara
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
JOEL KARLSSON, soffbord/sidobord, "Buff", Karl Andersson & Söner, 2000-tal_22125a_lg.jpeg
JOEL KARLSSON, soffbord/sidobord, "Buff", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
ASSIETTER OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 13 del, fajans, Upsala Ekeby, sannolikt 1940-tal_22247a_lg.jpeg
ASSIETTER OCH UPPLÄGGNINGSFAT, 13 del, fajans, Upsala Ekeby, sannolikt 1940-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 4 st, empire, 1800-tal_22051a_8dbbf39a461f233_lg.jpeg
STOLAR, 4 st, empire, 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
KAFFESKEDAR, 19 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 286 g_21992a_8dbc02e15ee7c32_lg.jpeg
KAFFESKEDAR, 19 st, silver, 1900-tal, tot vikt ca 286 g
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
KOPPARBALJA, 1900-tal_22052a_8dbbf713ad89353_lg.jpeg
KOPPARBALJA, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
CAFÉBORD, Byarums Bruk, samtida _22224a_lg.jpeg
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
HUGO BOSS, herrjacka, läder och päls, storlek 52, 2010-tal_21995a_8dbc031fcc33cac_lg.jpeg
HUGO BOSS, herrjacka, läder och päls, storlek 52, 2010-tal
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
VÄGGRELIEFER, 1 par, metall, 1800-talets slut_22031a_8dbc0095c60a4fe_lg.jpeg
VÄGGRELIEFER, 1 par, metall, 1800-talets slut
Final bid300 SEK
Est500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Inca", Kosta Boda_22057a_8dbc009f2303a01_lg.jpeg
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vinglas, "Inca", Kosta Boda
Final bid800 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Satsuma, 1800-/1900-tal_22245a_8dbc02df81654f4_lg.jpeg
VAS, porslin, Satsuma, 1800-/1900-tal
Final bid250 SEK
Est1,000 SEK
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-tal_22012a_8dbbf3a8921ea2e_lg.jpeg
ELDSTÄLL, 5 del, mässing, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
TOM DIXON, pendellampa, stål, "Etch"_22039a_8dbbdcb5ac61cd9_lg.jpeg
TOM DIXON, pendellampa, stål, "Etch"
Final bid350 SEK
Est500 SEK
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal_22094a_8dbbf3a7d00dc25_lg.jpeg
JAIME HAYON, sidobord, "Piña", Magis, Italien, 2000-tal
Final bid650 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1700-/1800-tal, otydligt signerad_22048a_8dbc0098fe9fee7_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1700-/1800-tal, otydligt signerad
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
COLLIER, silver, 1900-tal_22037a_8dbc02da10412ef_lg.jpeg
COLLIER, silver, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ANDERS PEHRSON, skrivbordslampa, "Simris", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft _22244a_8dbc02f714aa6c5_lg.jpeg
ANDERS PEHRSON, skrivbordslampa, "Simris", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est1,500 SEK
KARAFF, glas, etsad dekor med datering 1833_22117a_8dbc0331bdc4594_lg.jpeg
KARAFF, glas, etsad dekor med datering 1833
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, av Kelimvävnader_22121a_lg.jpeg
KUDDFODRAL, 6 st, av Kelimvävnader
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
PETER J LASSEN, 2 st arkivskåp, Montana, 2000-tal_22083a_8dbbf398404dbf8_lg.jpeg
PETER J LASSEN, 2 st arkivskåp, Montana, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, bronserad_22130a_lg.jpeg
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, bronserad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
FICKUR, 14k guld, savonett, 1905, tot vikt ca 29 g_21993a_8dbc02d8d8a931f_lg.jpeg
FICKUR, 14k guld, savonett, 1905, tot vikt ca 29 g
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, USA, 1900-talets andra hälft_22049a_8dbbe62ee50a031_lg.jpeg
MATSALSMÖBEL, 7 del, USA, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
ÖRSJÖ BELYSNING, vägglampa, "PJ70", Box Arkitekter, 2000-tal_22105a_8dbbf7159c17dc2_lg.jpeg
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal_22254a_lg.jpeg
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK