BORDSSPEGEL, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand
Final bidNo bids
Est400 SEK
DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 18k guld, delvis pansarlänk, vikt ca 37,9 g
Final bid18,500 SEK
Est18,000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Mina", 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est2,500 SEK
MATTA, galleri, Kelim, ca 299 x 83 cm
Final bidNo bids
Est2,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, patinerad mässing, antikiserande stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ANTTI KOTILAINEN, 3 st, barstolar, "Sola", Martela, 2000-tal
Final bid1,100 SEK
Est800 SEK
TRÅGSOFFA, rokokostil, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
TAKPLAFOND, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, sengustaviansk, omkring år 1800
Final bid300 SEK
Est1,000 SEK
GUNNAR NYLUND, hänkelvas, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
RING, sterlingsilver, 1900-talets mitt, Danmark
Final bid2,400 SEK
Est400 SEK
LAGE HELLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 58
Final bid750 SEK
Est800 SEK
TILLBRINGARE, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, kromad metall och textil, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
DAVID TERRAZAS MORALES, efter, fotografi, osignerat, Photos d'Art, Italien, 2000-tal
Final bid850 SEK
Est1,000 SEK
VINKYL, Sandströms, 2000-tal
Final bid1,400 SEK
Est1,500 SEK
KIKARE, Hilka, 7 x 50, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est300 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bidNo bids
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bidNo bids
Est500 SEK
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
HELGE LEIKANDER, 6 st stolar, Mood Art, 2005
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, 1920-tal, total vikt ca 516 g
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
SAMLING VINTAGE, bla Gant, storlek ca 38
Final bid350 SEK
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bidNo bids
Est500 SEK
KARMSTOL, Bombastik 2013
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BARPALLAR, 1 par, Offecct, 2000-tal
Final bidNo bids
Est300 SEK
SIDOBORD, mahogny, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TAKLAMPA , Fagerhults belysning, mässing, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SERVETTER, 11+1 st, linnedamast, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 9 + 6 st, silver, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 187 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
SPEGLAR, 3 st , 1900-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
TAKKRONA, mässing, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, 3 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
MATTA, Kelim, ca 290 x 208 cm
Final bid300 SEK
Est5,000 SEK
SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est5,000 SEK
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid2,600 SEK
Est1,000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), 4 st färglitografier, signerad och numrerade
Final bidNo bids
Est500 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft
Final bidNo bids
Est400 SEK