SKRIVBORDSLAMPA, "Radial", Luctra, Tyskland, samtida
Final bidNo bids
Est800 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, vitmetall, 1900-tal, med lejonmaskaroner
Final bid600 SEK
Est800 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
Final bid200 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Miranda AB, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est800 SEK
HERTHA BENGTSSON, kaffekanna, porslin, "Rosmarin", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est400 SEK
HEE WELLING, barstolar, 3 st, "About a Stool", HAY, samtida
Final bidNo bids
Est1,500 SEK
GARDINSTÅNG, patinerad mässing, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MAJ NORÉN (1926-2006), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est400 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, ca 298 x 202 cm
Final bid4,600 SEK
Est9,000 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FIGURINER, 4 st, keramik, MI Hummel, Goebel, Tyskland
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KNIV, Finland, 1900-tal, otydligt signerad
Final bidNo bids
Est800 SEK
BARPALLAR, 1 par, Skandiform, 2000-tal
Final bidNo bids
Est400 SEK
MONTERSKÅP, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MATTA, Kelim, ca 400 x 324 cm
Final bid200 SEK
Est9,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
MATSALSMÖBEL, 5 delar, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
COLLIER, 2 st, bla med porslinskulor, orientaliska, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MORAKNIV, trä och läder, Finland, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SKÅLAR, glas, 3 st, bla Gunnar Cyrén, Orrefors, signerad och numrerad Orrefors GC 4759-13
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPELDOSA, porslin, Goebel
Final bid350 SEK
Est300 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Final bidNo bids
Est300 SEK
ORIENTMATTA, ca 90 x 63 cm
Final bidNo bids
Est800 SEK
ASK, i form av bok, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAVLOR, 7 st, marin stil, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 205 cm
Final bid700 SEK
Est5,000 SEK
ANTONIO CITTERIO, sittpuff, "Tight", Maxalto B&B Italia, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 2,4 g
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
KNÄCKEBRÖDSKRIN OCH KAKBURK, metall, Nilsjohan, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ISKOS BERLIN, karmstol/fåtölj, "Fiber Armchair", för Muuto, nutida
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
RESEUR, mässing, Estyma, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est800 SEK
BERNHARD HANDELL, färglitografi, signerad och numrerad
Final bidNo bids
Est300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, björn, ur serien "Lill-Skansen", Gustavsberg
Final bid650 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
KAPPA, dam, Maska, strlk 38
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PÄLSKAPPA, dam, sent 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, funkis, 1930/40-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
STIG LINDBERG, kaffekoppar med fat, 11 st, "Birka", Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ISHINK, Alfi, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
KITTEL, svartmålad plåt, 1900-tal, större modell
Final bid100 SEK
Est300 SEK
LYCKOTROLL, plast, Thomas Dam, Danmark, sannolikt 1970-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
TIDNINGSSTÄLL, "Subway", Materia, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Final bidNo bids
Est400 SEK
LJUSLYKTOR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
MARC SADLER, fönsterlampa, "Twiggy Small", Foscarini
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK