1
6d 3h
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
6d 3h
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
6d 3h
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
6d 3h
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
6d 3h
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
6d 3h
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
6d 4h
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid750 SEK
Est1,800 SEK
6d 4h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
6d 4h
Current bid450 SEK
Est1,200 SEK
6d 5h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
6d 5h
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
7d 3h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,200 SEK
7d 4h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid1,000 SEK
Est2,500 SEK
7d 4h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Current bid900 SEK
Est1,500 SEK
7d 5h
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
8d 3h
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft _34193a_lg.jpeg
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
8d 3h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 4h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
8d 4h
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft _33919a_8dc6a7c98394168_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est600 SEK
9d 2h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal_34001a_8dc6aac16817a97_lg.jpeg
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
9d 2h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid250 SEK
Est600 SEK
9d 3h
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt_33969a_8dc6a7d962e891e_lg.jpeg
Current bid350 SEK
Est800 SEK
9d 3h
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _33970a_8dc6b477619d8a0_lg.jpeg
Current bid150 SEK
Est300 SEK
9d 4h
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal_34000a_8dc6aac35cafbf7_lg.jpeg
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
9d 4h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
9d 4h
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala_34189a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Current bid200 SEK
Est400 SEK
9d 4h
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal_34016a_8dc6aabdda5f348_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
9d 4h
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad _33958a_8dc6a7d58f16628_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Current bid250 SEK
Est500 SEK
10d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt_33997a_8dc6aabc3f8910b_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est800 SEK
10d 3h
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal_34003a_8dc6aab7122593e_lg.jpeg
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
10d 3h
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand_34061a_8dc6ab769559100_lg.jpeg
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
10d 3h
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft _33959a_8dc6a7d8e073f2e_lg.jpeg
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
10d 4h
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal_33929a_8dc6a7ccba934a1_lg.jpeg
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
10d 4h
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft_34133a_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
11d 2h
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal_33962a_8dc6a7dbc83fad1_lg.jpeg
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
11d 3h
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal_34017a_8dc6aabb1889d5b_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
11d 4h
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft _34063a_8dc6ab7601a6f15_lg.jpeg
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
11d 4h
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal_34007a_8dc6aab7c715739_lg.jpeg
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est200 SEK
12d 3h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34004a_8dc6a8f071bf28d_lg.jpeg
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 3h
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad_33963a_8dc6a7d13ba0a82_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33946a_8dc6a7db3a52e8d_lg.jpeg
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33944a_8dc6a7d9fa3a986_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33949a_8dc6a7dda1a6389_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
12d 3h
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft_33947a_8dc6a7da985a438_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
12d 3h
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand_34166a_lg.jpeg
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
12d 3h
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal_34065a_8dc6ab595fe2366_lg.jpeg
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft_33926a_8dc6a7cdd82e350_lg.jpeg
Current bid200 SEK
Est400 SEK
12d 4h
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34002a_8dc6a80065bf0ac_lg.jpeg
Starting bid200 SEK
Est400 SEK