EN
- CeramicsClear filters
ROYAL COPENHAGEN, 12 st, assietter, "Musselmalet", modell 1087, helblond
Current bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fat, porslin, "Musselmalet", modell 1195, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, "Musselmalet", modell 1022, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 14 del, servisporslin, "Musselmalet", Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skål på fot, porslin, "Musselmalet", modellnr 1023, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, sockerskål och gräddknna, porslin, "Musselmalet", modellnr 1032 samt 1112, Danmark, sannolikt 1900-talets andra hälft
Current bid900 SEK
Est1,000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, skålfat, porslin, "Flora Danica", 1900-tal, II sortering
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad GN AXK
Current bid1,100 SEK
Est2,500 SEK
FIGURINER, 2 st, porslin, MJ Hummel, Goebel, 1900-tales andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 5 del, servisporslin, "Musselmalet", 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Current bid250 SEK
Est600 SEK
MARIANNE WESTMAN, marmeladburk med lock, porslin, 'Picknick', Rörstrand, nr 134, 1900-talets mitt
Current bid350 SEK
Est800 SEK
MARIANNE WESTMAN, uppläggningsfat, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Current bid150 SEK
Est300 SEK
BORDSLAMPA, Kina, porslin, sannolikt 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Current bid300 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala
Current bid200 SEK
Est400 SEK
WILHELM KÅGE, fat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, stämpelsignerad
Current bid250 SEK
Est500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, keramik, Rörstrand, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est800 SEK
VAS, keramik, Castelli, Perugia, Italien, 1900-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
LISA LARSON, vas, keramik, Gustavsbergs studio, signerad och med Gustavsbergs studiohand
Starting bid200 SEK
Est600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, vas, porslin, Musselmalet, nr 1/1016, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
JOSEF EKBERG, fat, keramik, Gustavsberg, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est300 SEK
VASER, 2 st, keramik, Uppsala Ekeby samt Etelhem, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-/1900-tal
Current bid200 SEK
Est500 SEK
FAT OCH VAS, stengods, "Farina", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KRUS, stengods, sannolikt Westerwald, Holland, 1900-tal
Current bid100 SEK
Est200 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
TEKANNA, keramik, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est1,200 SEK
GUNNAR NYLUND, ytterfoder, stengods, Rörstrand
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
KOPP OCH ASSIETT, porslin, KPM, 1900-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
Opening hours
Monday 12.30 - 17.00 CET
Tuesday 12.30 - 17.00 CET
Wednesday 12.30 - 18.00 CET
Thursday 12.30 - 17.00 CET
Friday 11.00 - 15.00 CET
Last saturday every month 11.00 - 14.00 CET
Day before holiday closing 15.00 CET
CLOSED 27th - 30th december
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.